GÖKAN ÖZEN

Müzik hayatına daha çocuk yaşlarda başlayan Gökhan Özen, henüz 6 yaşındayken 1986 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi çok sesli çocuk korosu sınavlarını kazanarak ilk başarılarından birine imza atmıştı bile.. Dünya çapında klasikleşmiş opera eserlerini 3 sene boyunca bir çok kez koro ile birlikte sahnede sergiledi.

Ardından 1991 yılında TRT Ankara Radyosu TSM Çocuk Koro’sunun sınavlarını birincilikle kazanarak 7 yıl süren Türk müziği eğitimine başladı. Burada 7 sene boyunca TRT Ankara radyosunun değerli hocalarından şan, solfej ve nazariyat dersleri aldı. Elbette onu senelerce her hafta koroya götürüp getiren annesi Tülay Nadire Özen ve babası Osman Nuri Özen bey’in hakkını vermek gerekir...

Gökhan Özen, bu koro ile birlikte, ülkesini Fransa ve Rusya gibi bir çok ülkenin festivallerinde temsil ettiğinde henüz 12 yaşında idi Elbette Gökhan’ın bu dünyaya müzik için geldiği daha o yıllardan belliydi.

Daha sonra ilk, orta ve liseyi okuduğu TED Ankara kolejinden mezun olup, 17 yaşında kazandığı üniversite sınavı ile Ankara’dan ayrlıp hayallerinin peşinden İstanbul’a geldi... Hayat mücadelesi onun için hiç kimseyi tanımadığı bu şehirde başlamıştı bile...

Yakışıklı popstar o günleri kendi ağzında şöyle anlatıyor;

- Çocukluk ve gençlik yıllarımda, hatta kendimi bildim bileli müzik benim için vazgeçilmez bir tutkuydu. İçimdeki duyguları milyonlarca insanla paylaşabilmek için İstanbul’a gelmem gerektiğini biliyordum. Fakat ailem o yaşlarda üniversiteyi kazanmadan İstanbul’a taşınmama izin vermiyordu. Ben de ne yaptım ettim, Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanarak İstanbul’a geldim. Ama tek amacım elbette müzikti...

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne 2 sene devam eden ve bu süreçte beste çalışmalarına ağırlık veren Gökhan Özen, 1997 yılında hazırladığı demo şarkılarını Unkapanı’ndaki yapımcılara dinletmeye başladı.

Bu esnada Türkiye’nin ulusal radyolarından birinde canlı müzik programı yapmaya başlayan Özen’in kariyeri için bu radyo programı büyük önem taşıdı.

1999 yılında ‘Dayanamam’, ‘Üşüyorum’ gibi şarkıların da içinde bulunduğu ‘‘Özelsin’’ isimli ilk albümünü piyasaya çıkardı ve sadece 1 video klip ile uzun yıllar boyunca satışı devam etti ve tirajı yarım milyon satış rakamına ulaştı.

Ardından 2000 yılında tüm beste ve aranjelerin kendisine ait olduğu ‘Duman Gözlüm’ albümü ile ‘Aramazsan Arama’, ‘Tabiri Caizse’, ‘Dön Çarem’ gibi hitlere imza atarak Türk Pop müzik piyasası gündemine bomba gibi düştü. Sonunda beklediği büyük patlamayı 2000 senesinde gerçekleştiren Özen’in ünü ülke sınırlarını aştığında henüz 20 yaşında idi. Gerek sesi ve yakışıklılığıyla gerekse kendi bestelerini yazıp seslendirmesiyle, bu genç bir anda bütün genç kızların rüyalarını süslemeye başladı... Her gün evinin önüne yüzlerce genç kız sırf onu görmeye gelmeye başlayınca, komşuları rahatsız olan Gökhan Özen çok sevdiği evini bile değiştirmek zorunda kaldı. Boğaz Köprüsünde ‘Gökhan Özen gelmezse atlarım’ diyen fanlardan tutun, kendi kanları ile sevgilerini kağıtlara yazan hayranlara kadar çok tutkulu bir dinleyici kitlesine sahip oldu.

Universal Müzik etiketi ile piyasaya çıkan ve 1 milyonu aşkın tirajı ile yılın en çok satan albümlerinden olan ‘Duman Gözlüm’ ile Gökhan Özen, 2000-2002 yılları arasında içlerinde ‘Kral Tv En iyi çıkış’, ‘Altın Kelebek’ ve ‘MGD’ ödüllerinin de bulunduğu yüzlerce ödül ve plaket aldı.

Gökhan Özen 2002 yılında bir sonraki albümü ‘Civciv’i piyasaya çıkardı. 
Yine tamamı Gökhan Özen’in kendi beste ve aranjelerinden oluşan, DMC etiketli bu albümün içinden de sayısız hit şarkı kazanmıştı Türk Pop Müzik dünyası... ‘Herşeyde Biraz sen Varsın’, ‘Boşver’, ‘Civciv’ gibi hitlerle sadece ilk haftasında 300.000 üzerinde satışla Özen kırılması zor bir rekora da imza atmış oldu. Yaptığı ilk imza gününde Bağdat caddesi trafiğe kapandı, bu albümle bir anda ülkede seyyar satıcıların tezgahlarında canlı civciv satışları patladı.
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
GÖKAN ÖZEN, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ