Benjamin Kaya Kimdir ?

Benjamin Kaya, sanat ve müzikle gençlik yıllarında arkadaşlarıyla beraber kurmuş olduğu bir müzik grubu ile tanıştı.

Eğitmini Università Degli Studi Di Palermo 'a bağlı sanat okulunda Sahne Yaşam Planlama ve Sanat Psikoloji üzerine aldı. Stajını yine Palermo Üniversitesi'ne bağlı olarak Pavarotti'nin verdiği Dünya kapsamındaki 40 konserin Back Station bölümünde yaptı.Eğitimini tamamladıktan sonra Rihanna ' nın Avrupa turnesi kapsamında 2 ay dans etti .

Türkiye'ye döndükten sonra mesleki kariyerine kaldığı yerden devam eden Kaya birçok sanatsal projede çalışmaktadır.

Benjamin Kaya Çalışmaları;

 2012 yılında Rumeli TV'de gençleri müziği yönlendirmek adına yapılan "Müptela" adlı müzik programının Yapımcılığını ve Sunuculuğunu  üstlendi.

2013 'Müslüm  Gürses Baba Şarkılar '' albümünde Hakan Aysev, Della Milles, Genco Arı, Burcu Arı, Uğur Polat, Mustafa Üstündağ, Serdar, Zara ve Tan Taşçı' nın proje danışmanlığını üstendi.

2014 yılında Dünya Caz otoritesi tarafından tam not alan, Genco  Arı'nın Anadolu motifleri ile süslenmiş "Bülbülüm altın kafeste" adlı  Caz albümünün proje yönetmenliğini yaptı.

Yine aynı yıl müziğin Wizard'ı olarak adlandırılan Genco Arı'nın "Ne  Kalabilir  Senden" adlı albümünün proje yönetmenliğini yaptı.

2014 yılında ''9.Uluslar Arası Dadaş Film Festivali'' final sahnesini  yönetti.

Ömür Gedik' in 2014 Yaz Single 'ı ile çıkardığı ''Bekle Bekle'' adlı şarkısının  beste ve söz yazarıdır.

Yine Ömür Gedik'in kurucusu olduğu HAÇİKO ( hayvanları çaresizlik ve ilgisizlikten koruma derneği ) 'nin projelerini desteklemekte ve  gönüllü olarak  görev yapmaktadır.

Kariyer planlama ve markalaşma yönünde Ömür Gedik, Sevgi Keskin, Genco Arı,Tansel Karaduman ve Emre Özmen'in sanat yaşamlarında proje danışmanlığını halen sürdürmektedir .

 İstanbul Sinemasında medya danışmanı ve menajerlik yapmaktadır.

MedyaThink Medya Merkezi bünyesinde Sanat &Proje Danışmanlığı yapmaktadır.

Marka, Sanat ve yaşam planlama adına bir çok Sanatçı ve Organizasyon firmalarının, markalaşmaları yönünde çalışmalarını sürdürmekte ve danışmanlık yapmaktadır.

BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ