FATİH ERKOÇ

7 Nisan 1953"te İstanbul-Fatih"te dünyaya gelen Fatih Erkoç"un ilk defa enstrümanlarla tanışması babası değerli ud sanatçılarımızdan Hasan Erkoç"un üç yaşında kendisine bir keman hediye etmesiyle olur.
Fatih Erkoç, ilk öğrenimini tamamladıktan sonra müziğe olan ilgisi nedeniyle 1965 yılında İstanbul Belediye Konservatuarı"na girer. Burada 7 yıl boyunca trombon, piyano ve kontrbas eğitimi alır ama mezun olmadan o dönemin en gözde orkestralarından İstanbul Gelişim Orkestrası ile çalışmaya başlar, 1971"de birlikte "Nihayet" adlı bir albüm çıkarırlar, kısa bir dönem trombon sanatçısı olarak İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası"nda çalışır. Ardından askerlik döneminde Ankara" da artık aramızda olmayan değerli caz davulcusu Erol Pekcan"nın orkestrası ile konserler verir, bir çok radyo ve televizyon programına konuk olur. Daha sonraki 11 yılını Norveç"de geçiren Erkoç, İskandinavya"daki çeşitli orkestralarda; trombon, flüt, gitar, bas gitar, keman, saksofon, trompet ve ud gibi enstrümanlarıyla yer almıştır.

1986 yılında Türkiye"ye döndükten sonra Kuşadası"nda, 1. Altın Güvercin Şarkı Yarışması"nda söz, müzik, düzenleme ve yorumu kendisine ait olan "Yol Verin A Dostlar" şarkısıyla birinci olur. 1987 yılında ise aynı ismi verdiği albümünü çıkaran müzisyen, 1989"da yine söz, müzik, düzenleme ve yorumu kendine ait olan "Sen ve Ben" adlı şarkısıyla bir kez daha birincilik ödülünü alır.

6 yıl tromboncu ve solist olarak TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ile bir çok caz konseri gerçekleştiren, radyo ve televizyon programlarına katılan müzisyen, ayrıca İtalya, Fransa, Finlandiya, Hollanda ve Amerika"da caz festivallerine de katılır. Tabii bu yoğun temposu içinde müzik yarışmalarını da ihmal etmez. Hem kendi, hem de başka bestecilerin eserleriyle bir çok kez Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finalleri"nde yarışır. Malezya"da 1989"da yapılan bir pop müziği şarkı yarışmasında yine sözü, müziği, düzenlemesi ve yorumu kendine ait olan; "Korku"; adlı şarkıyla Türkiye"yi temsil eder.

Stüdyo çalışmalarına uzun bir süre ara veren Fatih Erkoç, 1999 yılı sonunda sonunda kendi adını taşıyan ve şarkılardan prodüksiyonuna kadar kendi imzasını taşıyan albümüyle geri döndü. Arada geçen uzun dönemde birçok önemli konserler gerçekleştiren ve geçmişte yarım bıraktığı eğitimini tamamlayarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı"ından mezun olan Erkoç, Türk TV"leri arasında nitelikli müzik performans programı anlamında belki de tek örneklerden biri sayılabilecek "Yankılar" programına da imzasını attı.

Albümleri
Yol Verin A Dostlar, 1988
Ellerim Bomboş, 1992
Penceremden Gökyüzüne, 1994
Sana Deliyim, 1995
Kardelen, 1996
Fatih Erkoç, 2000
Beklenen, 2005
Kör Randevu, 2008
Fatih Erkoç & Kerem Görsev Trio - The Lady From İstanbul, 2010
Seher Yeli, 2011
Yanında Her Kimse, 2012
Babamdan Miras, 2013
Aşk Sadece 2014
Çocuk Şarkıları 2015
True Love, 2016

Ödülleri
(2008) 35. Altın Kelebek Ödül Töreni - Türk Sanat Müziğine Katkı Özel Ödülü

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
FATİH ERKOÇ, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ