DELLA MILES

Ne zaman "aklından çıkamayan bir sarkı" söz konusu oldugunda, sarkının kendisi kadar sanatçıyı da düsünürsün . Elbette, melodi, aranjman, söz, müzik ve ses de var, ama sadece bunlar sarkının, senin için ne ifade ettigi hissini ileten etkenler degildir. Sarkı üretimi matematik degildir, sarkı söylemek nota ve ölçülerle ifade edilisinden daha fazlasıdır. 

 Hayatınızın soundtrackını çok iyi yapmıs Della Miles.Texas'ın Houstan kentindendir.. 3 kız ve 2 erkek kardesten olusan genis bir aileye sahip Della küçük yastan beri müzikal zevklerini gelistirmisti.
"Müzikle anne babam sayesinde haşır neşir oldum, annem kilisede piyano çalardı ve koroyu yönetirdi”.
         

Della, Miles Davis  gibi büyükleri ve babasının eski caz kayıt koleksiyonunu dinleyerek yetişti. Basarılı bir kulüp sahibi ve müziksever olarak babası,Dellaya şu anda Della'nın müziginde duyulabilecek etkileri aşılamıştı. Gençlik yılları boyunca
Della aynı zamanda liseye devam ederken, bazen kız kardesiyle olmak üzere Houston'ın gece kulüplerinde performans göstermeye baslamıstı. Ceza Hukuku'nda birkaç egitim yılı gördükten sonra Della "müzik yapmak
istedigim tek sey" kararına vardı ve Los Angeles'a gitti.Burası bir
genç kız için korkutucu bir yerdi, ama Della "arastırmasını yaptıgını" iddia ediyordu. "Benim düsüncem gece kulüplerine gitmek ve her açık mikrofon gecesinde performans göstermekti".
          
 Della birkaç müzik endüstrisinin dikkatini çekti ve kendini sözlesmeler arasında seçim yaparken buldu.Yaklasık 12 Mc Donald cingılı ve birkaç tv spot reklamını performe ettigi Los Angeles top stüdyo sarkıcılarından biri oldu. Della pek çok _lm trackinde performans sergiledi.Sonrasında basrolünü "Ella" olarak oynadıgı "Sisterella" adındaki Michael Jackson Müzikal Sahne Tiyatrosu eserinde rol aldı. Sahne oyununda yer aldıktan sonra Whitney Houston'ın 1997-2001 yılları arasında back vokali olması istendi ("bu egitimimin çogunu aldıgım yerdir"). O zamandan beri Della kendi sarkılarını söylüyor ve yazıyor.
         
 Della Miles ile deneyim aslında çok değerlidir ve tuhaf bir sekilde davetkardır.
Belki önceden hazırlanmıs eğlence parçalarında mevcut oldugundan daha fazla insan kosullarıyla ilgili seyleri ifade etmeyi basaran bu hayranlık uyandıran ses ile bir alakası vardır. Belki de hem sıradan hem dikkatli dinleyicilere yankı yapan özlü orkestrasyon ve vintage ruhunun tüm çabasız karısımı olan aranjmanlardadır. Ya da belki bu sorumlulugu reddetse bile neticede bir sanatçıdır. Bunu görecegiz çünkü Della su sıralar yeni CD'si üzerinde çalısıyor. Almanya'nın en büyük sanatçılarından biri olan "Marius Müller Weternhagen" ile 2005'ten beri stadyumları turluyor. Della ilk operasında çıkısını 30 Eylül 2012'de yapacak. Bu fırsat Berlin O-2-Dünya Stadyumundaki performansıyla ortaya çıktı. Della "Rolüm konusunda çok heyecanlıyım çünkü oyunculuk yapmaktan da zevk alıyorum" diyor.


 Della'ya sarkıcı ve söz yazarı olusunu sorduktan sonra, söyle yanıt verdi: "Kendilerini degil, sarkıları olusturmaya çalısan bir sanatçı olarak her zaman gelismeye çalısıyorum"Diyor.
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
DELLA MILES, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ