ANIL PİYANCI

Anıl Piyancı, 17 Temmuz 1990 İzmir Karşıyaka doğumlu rap sanatçısıdır. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirmiştir. Müzik kariyerine çok genç yaşta başlamış ve birçok projede yer almıştır. 2007 yılında Yeşil Oda isimli bir stüdyo kurmuştur. Günümüz de çalışmalarını bu stüdyoda devam ettirmektedir. Rap vokalliği dışında prodüktör kimliğine de sahip olan sanatçının Yeşil Oda stüdyo altında birçok yeraltı sanatçısının albümlerinde imzası bulunmaktadır.

Piyancı, rap ve Hip-Hop tarzındaki müziklere olan ilgisini küçük yaşta keşfetmiş, bu alanda yetenekli olduğunu düşünerek ilk sözlerini 13-14 yaşlarında yazmaya başlamıştır. 14 yaşında ilk kaydını alan rap sanatçısı, aynı zamanda HipHop'un başka bir kolu olan grafiti sanatı ile de yıllarca uğraşmıştır.

Bu dönemden sonra kendini tamamen müziğe adamaya karar vermiş, underground rap dünyasında yıldızı parlayan ve hayran kitlesi kısa sürede artan rap sanatçılarından olmayı başarmıştır. Birçok küçüklü büyüklü organizasyonda yer alarak adını duyuran Piyancı, rap dünyasının önemli isimleriyle birlikte çalışıp MC'lik yapmıştır. 2006 yılından bu yana albüm çalışmalarını sürdürmekte ve çıkardığı albümlerin videolarını internet üzerinde yayınlamaktadır.

Anıl Piyancı, 16 yaşında Yeşil Oda isimli ilk Hip-Hop stüdyosunu kurdu. Piyancı, 2012 yılında beraberindeki Grogi ile Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli yarışma programına katılmış ve burada ikinci turda elenmiştir. Sonrasında albüm çalışmalarına devam eden Piyancı, son dönemde kurulmuş olan 8 kişilik grup ile birçok yeni çalışmaya imza atmıştır. Profesyonel ve resmi anlamdaki ilk albümü olan Zaman Yok isimli albümünü ise 2013 yılında piyasaya sürmüştür.

21 Mayıs 2014 yılında YouTube'de yayınladığı Anıl Piyancı - Bi Duman Hip-Hop şarkısıyla hatırı sayılır bir çıkış yaparak genç rap dinleyenlerin dikkatini çekmeyi başardı. Bir Duman Hip-Hop markasıyla adeta bütünleşen ve gittikçe işleri büyüten bir hamleyle çeşitli ürünler ve tişörtler basılmaya başlandı

2010'dan beri hip hop müzikle uğraşan Piyancı[3] 2011'de Ezhel'in "Sekiz" adlı şarkısında yer alan isimlerdendi. 2013 yılında yayınladığı Anıl Piyancı & Emrah Karakuyu feat. Şehinşah - Git video klibiyle büyük bir ivme kazandı ve hatırı sayılır bir kitleyi etkisi altına aldı. Sonrasında DJ Artz, Allame, Defkhan ve Hayki ile birlikte Kara Para, Dj Artz, Ezhel ve Patron ile "I am the King", DJ Artz, Ezhel ve Grogi ile "Bugün Biraz İçtim" şarkılarında yer aldı. "Adam Olmaz", "Kostüm", "Göründü Yol", "Boşver", "Palavra" ve "Olmazsa Olmaz"dan sonra "Nasıl Yani" filminin şarkısını söylemiştir.

2019'da Zeynep Bastık ile 'Bırakman Doğru mu? adlı şarkıyı akustik olarak seslendirdi. Şarkı Spotify'de Türkiye'de 2019 yazında en çok dinlenen şarkılar arasında yer aldı. Aynı yıl bazı reklam filmleri için şarkı yaptı.2020'de MüzikOnAir ve Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu'nun verdiği Müziğin Yıldızları Ödülleri'nde En İyi Çıkış Yapan Rap Müzik Sanatçısı ödülünü aldı. Aynı yıl Universal Müzik Yapım'la çalışmaya başladı.

 Çalışmaları:

2010      Solo Albüm  Popüler Konvoy
2011      Single    Eşitsizlik
2012      Albüm  Sandığın Gibi Değil
2013      Albüm  Zaman Yok
2014      Single    Herkes Doğru(ft. Sansar Salvo)
2015      Single    Derin Nefes Al (ft. Keişan)
2015      Single    Müzik Ve Hayaller
2015      Albüm  Action (ft. Emrah Karakuyu)
2016      Albüm  Batı Yakası
2018      Albüm  Yerden Yüksek (ft. Contra)
2019      Single    Varsın (ft. Kaan Boşnak)
2019      Single    Bırakman Doğru Mu (ft. Zeynep Bastık)
2020      Single    Yeşillendir (ft. Ceg)
2020      Single    Yağmurlar (ft. Perdenin Ardındakiler)
2020      Single     Limit Yok (ft. Ezhel, Patron, Sansar Salvo, Allâme, Kamufle, Beta, Pit10)

2020      Single    Sıkı Dur (ft. Ben Fero)
2020      Single    En Büyüğü (ft. Dianz)

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
ANIL PİYANCI, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ