BÜYÜK EV ABLUKADA

Büyük Ev Ablukada, 2008 yılında İstanbul'da kurulan bir müzik grubudur. Afordisman Salihins ve Canavar Banavar ile başlayan grup daha sonra 'Full Faça' olarak nitelendirilen elektrikli haline gelmiştir. Büyük Ev Ablukada kendi şarkıları ve verdikleri konserlerle, internette paylaştıkları konser kayıtları ile kısa sürede tanınır hale gelmiştir.

İlk olarak Ay Şuram Ağrıyo adlı bir konser kaydı ve Olmadı Kaçarız adında bir albüm paylaşan grubun üyeleri konserlerde kendi isimleri yerine takma isimler kullanmaktadır. Grup ismini Turgut Uyar'ın bir şiiri olan "Büyük Ev Ablukada" dan almıştır.

 Grup 21 Aralık 2012'de "Full Faça" albümünü, 20 Ocak 2017'de "Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo" albümünü yayınlamıştır. Aynı yıl 6 Ekim'de 3. albüm "FIRTINAYT" yayınlamıştır. 

"FIRTINAYT" aynı zamanda 8 Ocak 2016'da yayınlanan "Hayaletler", 14 Mart 2016'da yayınlanan "Arayan Bulur" 'un yeni kayıtlarını ve konser albümü olan "Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo"' daki "Evren Bozması" parçasının stüdyo kaydını da içermektedir. Albümler kendi kurdukları plak şirketi Olmadı Kaçarız'dan çıkmıştır. Grubun son projesi, Ezhel ile birlikte çıkardıkları "ne deve ne kush" parçasıdır. Parça "Olmadı Kaçarız" ve "Koal" şirketleri tarafından yayınlandı.

Albümleri:

2012      Full Faça             
2017      Ay Şuram Hâlâ Ağrıyo   
2017      FIRTINAYT

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
BÜYÜK EV ABLUKADA, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ