BURAK KİNG

Kadir Canatan ve Emine Canatan’ın oğlu olarak dünya’ya gelen Burak King, Hollanda, Rotterdam doğumlu. İlköğretimini Rotterdam’da tamamladı. 2008’te, henüz 15 yaşında iken, ailesiyle birlikte Hollanda’dan Türkiye’ye kesin donüş yapmıştır. Balıkesirde gençliğinin büyük bir bölümünü geçirmiş ve daha sonra İstanbul’a taşınmıştır. Rap müzik ile küçük yaştan itibaren ilgilenen Burak King, müzisyenliğin yanı sıra Kütahya Dumplupınar üniversitesinde Beden Eğitimi Öğretmenliği okuyor. Babası Prof. Dr. Kadir Canatan, Istanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde, dekan olarak görev yapmaktadır. Babası Kırşehirli, annesi Kırıkkalelidir.

Kariyeri

 Genç yaşta, Hollanda’da bir azınlık olmanın getirdiği duygu ve düşüncelerini Rap’a dökerek, amatör olarak müzisyenliğe başladı. O dönem sokaklarda oynayarak büyüdüğünü dile getiren Burak, arkadaşları tarafından 'King' lakabını aldı. Türkiye'ye kesin dönüş yapınca İstanbulda Eypio ile tanışmış ve birlikte müzik yapmaya başlamışlardır. 28 aralık 2015 tarihinde Eypio ile birlikte yaptığı Günah Benim adlı single parçası 200 milyon izlenmeyi geçmiştir. Böylelikle Burak King profesyonel anlamda müzik piyasasına ilk girişi yapmıştır.

 Cem Yılmaz ve Ertuğrul Özkök’ün de desteğini gören Günah Benim parçası, birçok ödüle talip oldu. Sibel Can çocuklarının Günah Benim şarkısına olan hayranlığı üzerine Burak King ve Eypio’ya yapacağı Harbiye Açıkhava Konserinde düet yapma teklifinde bulunmuştur. Bu konser 2016'da gerçekleşti.

 Uefa'nın resmi Türkiye takım editörü Çetin Cem Yılmaz Türkiye millî futbol takımın otobüsünde en çok çalan şarkının Günah Benim olduğunu beyan etmiştir. Ayrıca Milli takım oyuncusu Mehmet Topal, otobüste devamlı çalan bu şarkının milli takımı motive ettiğini de vurgulamıştır. Bunun üzerine Burak King 2016 Avrupa futbol Şampiyonasında Milli takıma destek amaçlı, Eypio ile birlikte Günah Benim parçasından uyarlanan Ay Bizim Yıldız Bizim adlı parçayı yapmıştır.

2017'de sözü ve müziği kendisine ait olan Koştum Hekime isimli single çıkarmıştır. Bu single müzik marketlerde en çok indirilenler ve dinlenenler arasında yer aldı.

Burak King bu parça ile 44. Altın Kelebek ödülleri ‘Yılın Şarkısı’ adayıdır.

Başarılar

'En Iyi Çıkış Yapan Solist' - 43. Pantene Altın Kelebek ödülleri (2016)

'Yılın En Başarılı Şarkısı' Günah Benim - İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu (EMÖS) (2017)

'Yılın En Iyi Çıkış Yapan Şarkısı' Günah Benim - Istanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri (2017)

'Yılın Mimar Sinanları' - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Ödül Töreni (2017)[12]

'Yılın Şarkısı' Koştum Hekime - 44. Pantene Altın Kelebek ödülleri adayıdır (2017)

Diskografi

Sızı Kaldı (2019)

Var Git (2018)

Yanıyoruz (2017)

Koştum Hekime (2017)

Geceye mi Küssem? (Patron ile) (2017)

Ay Bizim Yıldız Bizim (Eypio ile) (2016)

Sen (Eypio ile) (2016)

Günah Benim (Eypio ile) (2015)

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
BURAK KİNG, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ