MERVE ÖZBEY

18 Temmuz 1988 yılında İstanbul'da dünyaya gelen güzel şarkıcı aslen Erzurumlu'dur. İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Sanat Müziği eğitimi almıştır.

Özbey'i ilk keşfeden ünlü şarkıcı Ebru Gündeş'tir. Şarkıcı Utku'nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Özbey'i dinleyen Gündeş,birkaç şarkı daha söylemesini rica ettikten sonra "Vokalim olmak ister misin?" diye Merve Özbey'e teklifte bulunmuştır. Teklifi kabul eden Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yapmıştır.

Demet Akalın'ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay'la tanışmıştır. Kınay, proje albüm yapacağını söyledikten sonra Özbey'e demo kaydı yapmıştır.

2012 yılında Kınay'ın çıkardığı Proje albümünde "Duman" şarkısına eşlik etmiştir. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Özbey'in ilk kez duyulmasını sağlamıştır.

2013 yılında Kınay'ın ikinci albümü olan Proje 2'de "Helal Ettim" şarkısını seslendirmiştir.Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verilmiştir.

Temmuz 2015 yılında Özbey'in ilk albümü Yaş Hikayesi piyasaya çıkmıştır. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay'a ait olan "Yaş Hikayesi" olmuştur. Şarkı Türkiye resmî listesi'nde iki numaraya kadar yükselmeyi başarmıştır.

Albümün ikinci video klibi ise "Topsuz Tüfeksiz" şarkısına çekilmiştir.

SOLO ALBÜMLERİ:

- Yaş Hikayesi

- Devran

KONUK OLDUĞU ALBÜMLER:

- Proje

- Proje 2

- Musa Eroğlu ile Bir Asır

- Yıldız Tilbe'nin Yıldızlı Şarkıları

- Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar

 

Almış Olduğu Ödüller:

- En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı (3.Pal Fm Müzik Ödülleri)

- Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı (19.Siyaset Dergisi Ödülleri, Yeditepe Üniversitesi 2.Dilek Ödülleri)

- En İyi Şarkı (Haliç Üniversitesi 2013'ün En'leri Ödülleri / Helal Ettim)

- En İyi Single (Haliç Üniversitesi 2015'in En'leri Ödülleri / Yaş Hikayesi)

- Yılın En İyi Kadın Şarkıcısı (Yeditepe Üniversitesi 4.Dilek Ödülleri)

- Yılın En İyi Şarkısı (Yeditepe Üniversitesi 4.Dilek Ödülleri / Yaş Hikayesi)

- En İyi Şarkı (Ege Üniversitesi 5.Medya Ödülleri / Yaş Hikayesi)

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
MERVE ÖZBEY, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ