GÜLİZ AYLA

Güliz Ayla, 27 Nisan 1988 tarihinde Samsun'da dünyaya gelmiştir.

1998 yılında Samsun'da iki yıllık Belediye Konservatuvarı Tiyatro ve Drama Bölümü’ne girmiş ve çeşitli orkestralarda solistlik veya koroistlik yapmıştır. Lise eğitimini Samsun Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır.

2006 yılında Adelaide isimli gruba dahil olmuştur. Bu grupla Rock’n Dark Express Rock Müzik Yarışması'nda birinci olmuştur.

Güliz Ayla, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Batı Müziği bölümünü kazanmıştır. Ardından Müjdat Gezen’in yazdığı iki müzikalin şarkılarını seslendirmiştir. Müzik kariyerine Metin Özülkü, Işın Karaca ve Extra Orkestra gibi isimlere vokal yaparak başlamıştır. Vokalistliğin ardından albüm yapmaya karar veren Ayla'nın yolu Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır ile kesişmiştir. Sıla ve Bahadır Ayla'nın albümünde prodüktör olmayı kabul etmişlerdir. Sonrasında ise Uluslararası menajerlik, organizasyon ve iletişim danışmanlığı firması olan Day 1 Entertainment Turkey ve müzik şirketi Sony Music ile sözleşme imzalamıştır.

16 Nisan 2015 tarihinde Ayla albüm öncesi söz ve müziğini kendisinin yaptığı "Olmazsan Olmaz" single'ını piyasaya sürmüştür. Ayla albüm öncesi single çıkartmasıyla ilgili olarak: "Albümümüz bitmek üzere ama bir türlü gelmeyen baharın, geliyorum sinyallerini daha fazla göz ardı edemedik ve içimizde kaynayan enerjiyi sizinle paylaşmak istedik." ifadesini kullanmıştır.

18 Eylül 2015'te Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır'ın prodüktörlüğünde kendi adını verdiği Güliz Ayla albümünü yayımlamıştır. Albümdeki şarkıların söz ve müzikleri Ayla, Gençoğlu ve Bahadır tarafından hazırlanmıştır. "Yalvarırım" şarkısının müziğini ise Yalın bestelemiştir. Ayla'nın sözünü ve müziğini kendi yaptığı üç şarkı "Olmazsan Olmaz", "Benim Olmazsan" ve "Sevgilim" albümde yer almıştır. Ayla ilk albümünü şöyle açıklamıştır: "Öncelikle bu albüm uzun süren çalışmalarımız sonucunda hazırlandı. Çok küçük birkaç sentetik duyulan şeyler olsa da, sound olarak daha çok akustik ağırlıklı bir albüm olduğunu söyleyebilirim. Albümde dokuz parça var. Bunlardan söz ve müziği sadece bana ait olan parçaların yanı sıra, Sıla Gençoğlu, Efe Bahadır ve Yalın'ın yer aldığı ortak çalışmalarımız da var. Bir de müziği Christos Dantis'a ait yunanca bir parça yer alıyor. Sözlerini yine Sıla Gençoğlu yaptı. Albümün prodüktörleri Efe Bahadır ve Sıla Gençoğlu."

Albümün ikinci klibi sözünü Sıla'nın müziğini Dantis'in yaptığı "Bahsetmem Lazım" şarkısına çekildi. Şarkı, Türkiye Resmî Listesi'nde 5 numaraya kadar yükselmeyi başarmıştır.

20 Nisan 2016 tarihinde "İlk Öpücük Benden Olsun" single'ı piyasaya sürülmüştür. Şarkının sözünü ve müziğini Yalın hazırlamıştır. Klibin çekimleri ise Nihat Odabaşı tarafından gerçekleştirilmiştir.

ALBÜMLERİ

Güliz Ayla (2015), Parla (2017)

ÖDÜLLERİ VE ADAYLIKLARI:

2015    KKTC Cypaparazzi Ödülleri    En İyi Çıkış    Kazandı

1.Gossip Time Yıl Sonu Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı   Kazandı

2016    23.İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri    Yılın En Başarılı Çıkış Yapan Şarkıcısı    Kazandı

7.KTÜ Medya Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcı    Kazandı

Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı (Olmazsan Olmaz)    Adaylık

2.Türkiye Gençlik Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Sanatçı    Adaylık

İstanbul Gelişim Üniversitesi 5.Medya Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı    Kazandı

Ege Üniversitesi 5.Medya Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı    Kazandı

En İyi Albüm (Güliz Ayla)    Adaylık

1.YBU Medya Ödülleri    En İyi Çıkış Yapan Şarkı (Olmazsan Olmaz)    Kazandı

13.Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri    En İyi Çıkış    Kazandı

En İyi Şarkı (Olmazsan Olmaz)    Adaylık

Yeditepe Üniversitesi 5.Dilek Ödülleri    3.Elele Avon Kadın Ödülleri    Yılın Şarkıcısı    Adaylık

2017    En İyi Jenerik Müziği (Deli Fişek / Tatlı İntikam)    Kazandı

Kültür Üniversitesi Onursal Ödülleri    Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçısı    Kazandı


Güliz Ayla Resmi Menajerlik Firması ' day1turkey 'dir. '
 
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
GÜLİZ AYLA, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ