FERMAN TOPRAK

30.10.1975 Adana doğumlu olan Ferman Toprak; ilk ve orta eğitimini Adana'da tamamladıktan sonra, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesini kazandı. 1996 yılında eğitimini yarıda bırakarak kendi yaşam stili olan müziğini yapabilmek adına İstanbul'a yerleşti.

1997 yılında "Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim" adlı ilk albümü yayımlandı. İlerleyen zamanlarda İstanbul' un önemli mekanlarında sahne hayatına başladı. Ferman Toprak 1997 yılından günümüze kadar uzanan zaman diliminde, İstanbul'da çoğu sanatçının başarı gösteremediği bar ve kulüplerde sahne aldı. Halen sahne hayatını başarıyla sürdürmekte olan Ferman Toprak, bu 11 yıllık süreçte hayranlarıyla buluşmaya hiç ara vermedi. Muhteşem bir performansla sürdürdüğü sahne hayatının, yeni bir albümle bütünleşmesini isteyen sanatçı, hayranlarını kırmayarak 2008 yılında DSM etiketi ve Ahmet Çelenk yapımcılığında ‘FERMAN ZAMAN‘ı isimli albümünü çıkardı. Ferman Zamanı’ nda bir çok değerli ve ünlü sanatçıların imzaları bulunmakta. İlyas Keçeci, Yıldız Tilbe, Hakan Altun, Hakkı Yalçın, Aziz Çalik, Mahmut Özçiftçi, Ersay ve Emirkan, değerli sesiyle desteğini esirgemeyen Nuray Hafiftaş bu isimlerden bazıları... Ferman Toprak ‘Saygılarımla’ adlı son albümünü 2010 yılında çıkarmıştır.

Ferman Toprak, Hilal Toprak'la Ekim 2015'te Almanya'da dünya evine girdi. Nisan 2018’de kızları Adel Su dünyaya geldi. Halen sahne hayatını başarıyla sürdürmektedir.

Albümleri: 1997 - Böyle Giderse / Kurşunlara Geleyim2008 - Ferman Zamanı2011 - Saygılarımla2013 - Hayatı Tespih Yapmışım2015 - Çekip Gitmeyecektin & Gözüm2017 - Saldır Moruk 


Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
FERMAN TOPRAK, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ