HÜSEYİN KARADAYI

Son yıllarda Türkiye’de ve Avrupa’da, tarzı ve yarattığı müzik sounduyla çok beğenilen DJ - Prodüktör Hüseyin Karadayı, müzik ve dans severlerin gönlünü fethetmeye devam ediyor.  Hüseyin Karadayı, müzik yaşamına 1988 yılında baterist olarak adım attı. CONTRAST adlı grubu ile birçok barda funky, blues ve pop tarzı müzik yaptı. 1997 yılından bu yana pek çok popüler Türkçe parçaya remix hazırlayan Hüseyin Karadayı nostaljik parçalara remix yaparak müzik listelerinde "1" numaraya yükseldi.
 
Farklı tarzı ile dikkat çeken ünlü prodüktör albümlerinde Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Tarkan, Funda Arar, Ferhat Göçer, Mustafa Sandal, Cahit Berkay, Ziynet Sali , Burcu Güneş, Işın Karaca, Ege Çubukçu,  Asya, Betül Demir, Özcan Deniz, Aslı Güngör, Melis Sökmen, Burhan Öcal, Serkan Çağrı gibi birçok ünlü sanatçıyla çalıştı. 

1990: Elektronik müzik çalışmalarına başladı.
1995: Yabancı müzik yayını yapan radyo kanallarından Power FM'de prodüktörlüğe başladı. Radyonun tüm jingle yapımlarını üstlendi.  Power Türk'te Dans Show, Adrenalin, Power FM'de de Pepsi Dance Club ve Hot Mix gibi programlara da imza attı. Özellikle Hüseyin Karadayı’nın konseptini belirlediği ve hazırladığı Adrenalin programı farklı tarzı ile dikkat çekti. Ayrıca 1995’ten bu yana Süleyman Nazif, Vogue, Hammam, Dada Ortaköy, Level 4, Newyorker Kuruçeşme, Reina, Çeşme Shayna, Caliante, Fame, Bodrum Türkbükü'ndeki Cafe In ve ünlü gece kulüpleri Mojito ile Discorium gibi birçok popüler mekanda dj'lik yaptı.2000-2004: Geveze Show'un prodüksiyonlarını üstlendi. 
2001: Üniversal Müzik’ten “REMIX 2001” adlı albümünü çıkardı. Albümde Türkiye’nin vazgeçilmez klasiği ‘Sürünüyorum’ adlı parçaya yaptığı remix büyük ses getirdi. Böylece, nostaljik parçalara remix yapma modasını başlattı. Ayrıca bu albümde İzel ve Serdar Ortaç'ın popüler parçalarının remixini de üstlendi.
2004: Ünlü perküsyon grubu 'HAREM'in dördüncü albümünde yer alan “clap the buka & touch the buka” adlı prodüksiyonu ile yurt içindeki ve yurt dışındaki müzik listelerinde 1 numaraya kadar yükseldi. Aynı yıl, Raj Kapoor'un seslendirdiği ve Banghra Hakan'ın yeniden yorumladığı Avare parçasına yaptığı remiks, İsrail dans müzikleri listelerinde 1 numara oldu.
2005: Dansseverler, Hüseyin Karadayı’yı "My Imagination" adlı albümüyle tanıştılar. Uzun yıllar radyo kanallarında müzik prodüktörlüğü ve ünlü mekanlarda dj'lik yapan Hüseyin Karadayı, bu prodüksiyonunda Türkiye'de ve dünyada klasikleşmiş dönem müziklerinin yeni yorumları ve kendi besteleriyle Doğu – Batı müzik kültürüne farklı bir sound kazandırdı. 
Melis Sökmen, Bülent Altınbaş (Kirpi), Funky C Aka Cem Nadıran gibi sanatçıların müzikleri ve vokalleriyle yer aldığı albümün parçalarından 'Funky Clarinet' ve 'Rasputin', Yunanistan ile Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde ve New Mexico'da da oldukça popüler bir noktaya ulaştı.  DJ Funky ''C''nin vokal yaptığı bu albümden sonra, ikili bu kez ortak bir çalışmaya imza attı. 
2006: "Miracles" DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Albüm Eldar Mansurov'a ait ''BAYATILAR'' parçasının sample'larıyla 2006-2007'ye damgasını vurdu. Günümüz teknolojisi ve dans müziğinin getirdiği yeniliklerle yeniden yorumlanan bu parçayı, daha önce "Zalim" ismiyle Levent Yüksel'den dinlemiştik.
Yine, 80'li yıllardan hatırladığımız Ümit Besen'e ait "I LOVE YOU, I LOVE YOU" isimli şarkının rap versiyonuna Hüseyin, Funky  "C" ve Melis Sökmen, vokalleriyle bambaşka bir yorum getirdi. Perküsyonuyla kendini dünyaya dinleten Burhan Öçal  ile "Come n Shake" parçasında bir araya geldi. Mega Star Tarkan'ın "Gülümse Kaderine" isimli şarkısının remixi ise albümdeki özel bir de sürpriz olarak dinleyicilerin beğenisine sunuldu.
2007: "You Dance From İstanbul" adlı üçüncü albümü ile dinleyicilerle buluştu. Albümde Hüseyin Karadayı’nın aranje ettiği Türkiye’nin en önemli sanatçılarının 12 şarkısı ve dünya listelerinden seçtiği 6 hit parçanın özel versiyonları yer aldı. Söz ve bestesi Şehrazat’a ait Ajda Pekkan'ın efsane şarkısı “Yaz Yaz Yaz" Karadayı’nın remixi ile bambaşka bir şekilde akıllara tekrar kazındı. Ayrıca Sezen Aksu'nun "Şarkı söylemek lazım", Ferhat Göçer'in 2007 yılında hit olan parçaları "Cennet" ve "Yalan"ın adlı parçasının dans müziği remixleri 2007 yazına damgasını vurdu. Albümde ayrıca Melis Sökmen'in yorumuyla dünya şarkıları arasında klasikleşmiş "Autumn leaves" ve Onur Baştürk'ün de "Frekans" adlı parçası bulunuyor. Karadayı'nın "Autumn leaves" yorumu dünyaca ünlü dj Claude Challe'in 2008 tarihli "Select 2008 Music For Our Friends" albümünde yer aldı. Bu albümden "Yalan" isimli şarkıya çekilen video klip ise büyük ilgi gördü. 
Haziran 2008: Radyo N101 tarafından "Yılın en başarılı dj ve prodüktörü" ödülünün sahibi oldu.
2008: “You Dance From Turkey” albümünü dinleyicilerinin beğenisine sundu. Hüseyin Karadayı bu albümde Ferhat Göçer, Funky C, Ege Çubukçu, Melis Sökmen gibi başarılı müzisyen dostları ile ortak şarkılar hazırlayarak, yaratıcılığı ve yaptığı düzenlemelerle bu işte ne kadar usta olduğunu kanıtladı. Türk Sanat Müziği klasiklerinden "İnleyen Nameler"e kendi tarzında bir düzenleme yapan Karadayı, Ferhat Göçer'in sesi ve Ege Çubukçu'nun rap'i ile bu çalışmasında farklı bir işe imzasını attı. Pop müziğin unutulmaz eserlerinden "Gemiler" de Melis Sökmen'in vokali ve Hsyn Krdy yorumu ile müzikseverlerin gönlünü fethetti. Ferhat Göçer ve oyuncu Irmak Ünal’ın tekrar yorumladığı "Mihriban" şarkısı ise dinlenmesi gereken parçalar arasında yerini aldı. Özcan Deniz'in "Dön Desem" adlı parçasının Hsyn Krdy remix'i de albümün bir başka sürprizi oldu.
2009: DMC etiketi ile yayınlanan “FRESH” adlı albümü müzik marketlerde yerini aldı. Albümde, 2009 yılının en çok sevilen şarkılarından “Anlamazdın”ı ve Orhan Gencebay'ın unutulmaz şarkılarından “Gönül”ü Ferhat Göçer’in yorumundan, Sezen Aksu’nun “Geri Dön”ü ve Ajda Pekkan’ın R&B soundları ile zenginleştirilen “Gözünaydın”ı Betül Demir’in muhteşem sesinden dinleyebilirsiniz.
 
2009 yılında Claude Challe & Jean Marc challe’in 58 ülkede yayınlanan albümünde Hüseyin’in “You dance from Turkey albümünden "Hüseyin Karadayı feat Ferhat Göcer & Ege Çubukçu-İnleyen Nağmeler" şarkısı yer aldı. 2009 yılında Avrupa’da suma records işbirliği ile yayınlanan "Geri dön remixes" adlı maxi single’da Avrupa’dan ünlü dj&producer’ler (Alex Roque,Chris Lawyer,Consoul Trainin, Pink Noisy ) Geri dön şarkısına remix yaptılar.
 
2010: DMC etiketiyle yayınlanan Fashion-U albümünde Ferhat Göçer, Işın Karaca, Buzuki Orhan gibi ünlü isimlerin yanı sıra, yurtdışından Giorgio Sopidi, Nekk, Mc Syco, Alex Roque, Pink Noisy, Consoul Training, Gio Di Leva ve DJ Tekin gibi başarılı DJ ve Prodüktörler ile çalıştı. 
 
Ayrıca 2010 -Claude Challe & Jean Marc Challe’in "le select 2010"da 3.kez "Hüseyin Karadayi feat Betül Demir – Geri Dön" parçası yer aldı.
 
2011:Bugüne kadar çıkardığı 6 albümünde yer alan toplam 83 şarkıyı “Hüseyin Karadayı Collection” ile müzikseverlerin beğenisine sundu. 
 
2011'in Aralik ayinda yeni konsept album projesi klarnet virtüözü Serkan Çağrı ile birlikte "ENDORPHIN" albumunu cikardi. Gelenekselden yola çıkarak evrenseli yakalama anlayışıyla bir yıldır üzerinde çalışılan proje, zengin müzikal dokusuyla bu amaca hizmet ediyor. Albumde Atiye, Ayben,Ege Çubukcu, Aslı Demirer, ve Füsun Önal; Amerika’dan ise Ozzie Aziz ve Symphony ,yerli ve yabanci produktorler Chris Lawyer, Pink Noisy, Can Hatipoğlu ve Emrah Karaduman ile calisildi.

2012: 8. Albüm "Diskomatik" Dmc Müzik etiketi ile yayınlandı.Albümde "Bir Sevgi istiyorum" feat. Burcu Güneş çalışması kliplendi.

Diskografi
My Imagination (2005)
Miracles (2006)
You Dance from Istanbul (2007)
You Dance from Turkey (2008)
Fresh (2009)
Fashion-U (2010)
Endorphin (2011) (Serkan Çağrı ile)
Diskomatik (2012)

Single
Summer Party - Buzuki Orhan feat. Hüseyin Karadayı (2010)
İftira - Seda Sayan feat. Hüseyin Karadayı (2011)
Sultan Süleyman - Ferhat Göçer feat. Hüseyin Karadayı (2013)
Toplama albümleri
Miracles + My Imagination (2007)
Trinity (2008)
Collection (2011)
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
HÜSEYİN KARADAYI, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ