YÜKSEK SADAKAT

Şarkı yazarı ve bas gitarist Kutlu Özmakinacı tarafından 1997 yılında temelleri atılan Yüksek Sadakat grubu, kendi adını taşıyan ilk albümünü Ocak 2006'da, ikinci albümü olan ‘Katil & Maktûl’ü Mart 2008’de , üçüncü albümü ' Renk Körü ' nü ise Aralık 2011 'de DMC etiketiyle piyasaya çıkardı.

İlk albümleri olan ‘Yüksek Sadakat’te yer alan Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer adlı şarkı, albüm daha müzik marketlerdeki yerini almadan birçok ulusal radyoda 1 numaraya kadar yükseldi ve 2006 yılında yapılan Nielsen müzik ölçümlerine göre Türkiye radyolarında en çok çalınan parça oldu.

Yaşama dair birçok konuyu daha önce kimsenin söylemediği gibi söyleyen, vurucu şarkı sözleri ve besteleri ile bir anda geniş bir hayran kitlesi edinen grup; müziğinde Rock’ın farklı dönem ve alt türlerine ait unsurları, Türk coğrafyasına mal olmuş müzikal motiflerle birleştirdi ve bunu yaparken Rock’ın enerjisini kaybetmemeye özen gösterdi.

‘Yüksek Sadakat’ albümünde yer alan ve söz ve müzikleri Kutlu Özmakinacı’ya ait olan tüm parçaların düzenlemeleri grup tarafından yapıldı. ‘Yüksek Sadakat’ albümünde yer alan Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer’in ardından grup, Kafile için kamera karşısına geçti. Daha sonra birçok radyoda 1 numaraya kadar yükselen Aklımın İplerini Saldım, enerjisiyle Türk Rock sahnesinde şimdiden klasik sayılan İhtimaller Denizi ve herkesin diline doladığı bir ayrılık baladı olan Döneceksin Diye Söz Ver albümün öne çıkan parçaları oldu.

İlk albümleriyle Türk Rock sahnesinde uzun yıllar varlığı hissedilecek bir yer edinen grup, yazılı ve görsel basının da büyük ilgisini çekti. Prime Time şovlardan, 19 Mayıs özel yayınlarına kadar birçok TV ve radyoda canlı yayınlara katıldı.

Yüksek Sadakat, 2006 yılında 50’den fazla konser verdi. Eylül 2006'da Rock'n Coke 2006’ya dahil oldu ve ana sahneyi Muse ve Placebo gibi gruplarla beraber paylaştı. Geçen zaman içinde grubun hayran kitlesi katlanarak çoğaldı. 2005 yılında Altın Kelebek TV Ödülleri'nde En İyi Çıkış Yapan Grup ödülü dahil, Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer ile Boğaziçi Üniversitesi'nden Yılın Şarkısı, İstanbul Fm 2006 IFA Ödülleri ve İstek Vakfı Özel Anatur Oğuz Lisesi'nden Yılın En Başarılı Grubu ve Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri’nde Yılın En İyi Çıkış Yapan Rock Grubu ödülü olmak üzere 10 tane ödül aldı.

2006 sonunda Deniz Alemdar ile yollarını ayıran grup, ardından Türkiye’nin en tanınmış Rock davulcularından Alpay Şalt ile çalışmaya başladı.

Yüksek Sadakat, 2007 Mayıs ayında Mercedes - Travego Firarda turnesine çıktı. 9 şehir ve 9 üniversitede yapılan turnede İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Trabzon, Gaziantep, Kayseri, Bursa ve Edirne’de 250.000’e yakın öğrenci karşısında konserler verdi.

Burhan Şeşen’den gelen teklif üzerine, Ezginin Günlüğü’nün 25. Yılı anısına yapılan tribute albüm ‘Çeyrek’ için grubun sevilen parçası Ayrılış’ı Yüksek Sadakat yorumuyla kaydetti.

2007 yılının Ekim ayında vokalist Cemil Demirbakan ile yollarını ayırdıktan sonra Türk Rock Müziği'ne yıllardır gönül veren ve bugüne kadar MFÖ, Bulutsuzluk Özlemi, Fuat Güner gibi bir çok sanatçı ve grupla çalışmış, sesi ve güçlü sahne perfomansıyla tanınan müzisyen Kenan Vural ile çalışmaya başladı.

Bir yandan konserlerine devam eden Yüksek Sadakat, bir yandan da ikinci albümü için yeni vokalisti Kenan Vural ile stüdyo çalışmalarını tamamlayarak Mart 2008’de ‘Katil & Maktûl’ albümünü çıkardı.

Vokalde Kenan Vural, gitarda Serkan Özgen, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, tuşlu çalgılarda Uğur Onatkut ve davulda Alpay Şalt’tan oluşan Yüksek Sadakat’in albümünde; sözleri ve besteleri Kutlu Özmakinacı’ya, düzenlemeleri gruba ait 10 yeni parça yer aldı.

Türk müziğini Rock’ın enerjisiyle birleştirmeye devam Yüksek Sadakat, ‘Katil & Maktûl’ albümünde, Türk müzik sahnesindeki en büyük eksikliklerden biri olduğunu düşündüğü ‘hayal gücüne’ vurgu yaptı ve ilk albümlerinden farklı olarak yaşadığımız hayatla, hayalini kurduğumuz hayat arasındaki çelişkilerin, üzerimizde yarattığı travmalara odaklandı ve bu konsept etrafında gelişen şarkılara imza attı.

Türkçe müzik yayını yapan TV’lerde 1 numaraya kadar yükselme başarısı gösteren ilk video klipleri Ben Seni Arayamam’ın ardından, ikinci video kliplerini Aşk Durdukça isimli parçasına çekti. Takip eden aylarda başta Billboard Türkiye dergisi dahil olmak üzere birçok Rock listesinde 1 numaraya kadar çıkmış olan Haydi Gel İçelim ve Katil & Maktûl isimli şarkılarını kliplendirdi.

Yeni albümüyle konserlerine tam gaz devam eden Yüksek Sadakat, 2008 yılı süresince sayısız festivalde sahne aldı. Avea Patlican Konserleri, Zeytinli Rock Festivali, Toyota Yaris Fest, Rock’n Dark Express gibi birçok festivalde yer alan grup, Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerin bahar şenliklerine katıldı. Haziran ayında Almanya’nın Mannheim kentinde düzenlenen Turk Rock Fest’te yer aldı. 2008 yılının Temmuz ayında düzenlenen Masstival’de ise Alanis Morisette, Def Leppard ve Whitesnake ile aynı sahneyi paylaştı.

Grup, 2008 yılının sonlarında TRT’den gelen teklif üzerine, TRT Radyo 1 için 'İhtimaller Denizi' adını verdiği radyo programını 1 yıl süreyle dinleyenleriyle buluşturdu. Program; grup üyelerinin, bireysel olarak birikimlerini ve kariyerlerine yön veren müzikal konuları, etkilendikleri sanatçıları, grupları ve onların şarkılarını sohbetleriyle, Pazar günleri yayınlandı.

Müzik çalışmalarına ve konserlerine hız kesmeden devam eden grup, Ocak 2009’da Uzay Heparı anısına çıkartılan ‘Sonsuza’ albümü için Sezen Aksu’nun sözlerini yazdığı Kadınım adlı parçayı yorumladı. Grup, kısa sürede radyolarda listelere giren Kadınım parçasına video klip çekti ve video klip Türkçe müzik yayını yapan bütün TV’larda liste başarısı gösterdi.

Yurtdışındaki dinleyicilerinden gelen yoğun istek üzerine 2009 yılının Kasım ayında Avrupa Turnesi’ne çıkan grup, Almanya, Hollanda, Belçika ve İsviçre’de olmak üzere toplam 7 konser vererek Avrupalı dinleyicisiyle buluştu.

2009 yılı içinde ‘Hürriyet Hakkımızdır / Tren Özgürlüktür’ kapsamında Hasankeyf - Batman’da konser veren grup, 8 Mart 2010 Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Erkekler Kadınlar İçin Söylüyor’ projesi kapsamında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde birçok sanatçıyla beraber aynı sahneyi paylaştı. Ardından Galatasaray Spor Kulübü’nün gerçekleştirdiği ve engelli çocukların yaşam standartlarını iyileştirmek için yapılan ‘Esirgemeden’ projesinde yer alan grup, TV’da izlenme rekorları kıran ‘Yaprak Dökümü’ dizinin final sezonunda çıkan ve geliri Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanan ‘Yaprak Dökümü - Ardından’ isimli CD’li kitabına Babamın Evinde isimli şarkısıyla katkıda bulundu.

2010 yılının Mayıs ayında 14 üniversite konseriyle 200.000 den fazla gençle buluşan Yüksek Sadakat, yıl boyunca devam eden konserlerinin yanı sıra 3. albümü için çalışmalara başladı ve Aralık ayında stüdyo çalışmalarını tamamladı.

2010 yılının sonuna geldindiğinde EBU üyesi TRT tarafından; 2011’de 56. sı Almanya - Düsseldorf’da düzenlenen 2011 Eurovision Şarkı Yarışması’na Türkiye Temsilcisi olarak seçilen Yüksek Sadakat, Mayıs 2011’de gerçekleştirilen yarışmada Yarı Final’de yarıştı.

Aralık 2011’de ‘RENK KÖRÜ’ adını taşıyan albümünü dinleyisiyle buluşturdu.Bu albümden yayınlanan 2 video klip 'Sana Aşık Yalnız Ben' ve 'Onlar Bizi Dinlerler' uzun süre radyoların favori şarkılarından oldu.

Eylül 2012 tarihinden itibaren vokalist Kenan Vural'la yollarını ayıran grup, Selçuk Sami Cingi ile çalışmalarına devam ediyor.

Kasım 2012 'de stüdyoya girip yeni şarkılarını kaydetmeye başlayan grubun yeni single'ı 'Fener ' ,10 Mart 2013 içinde DMC etiketiyle yayınlandı.

Hali hazırda 2020 yılında çıkması planlanan bir albüm için çalışmalar sürmektedir. Grubun bass gitaristi Kutlu Özmakinacı yeni albümde yer alacak 7 şarkıyı yazmıştır. Bu şarkıların üzerine 3 şarkı daha eklenmesinin ardından grup çalışmalara başlayacak ve yeni albümü 2020 yılı içerisinde yayımlayacaktır.

Albümleri:

·         Ocak 2006 Yüksek Sadakat

İhtimaller Denizi

Pervane

Kafile

Döneceksin Diye Söz Ver

Denizaltı

Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer

Aklımın İplerini Saldım

Hüzün

Yine De

İkarus

 

·         24 Mart 2008 Katil & Maktûl

Aşk Durdukça

Ben Seni Arayamam

Hiçbir Şey Yerini Tutamaz

Haydi Gel İçelim

Babamın Evinde

Savaşçının Yolu

Kara Göründü

Yavaş

Katil & Maktûl

İçimde Yağmur

 

·         Live It Up (2011)

·         23 Aralık 2011 Renk Körü

 

Onlar Bizi Dinlerler

Küçük Kral

Sana Aşık Yalnız Ben

Günaydın

Sen Kanma Yarınlara

Son Veda

En Büyük Aşk

Parti Çocuğu

Aşk Herkese Lazım

Otel

Renk Körü

·         Seninle (2013)

·         5 Mayıs 2014 IV

Tünel

Fener

Aşk Toprağı

Ucuz Roman

Bir

Seninle (Kırmızı)

Beni Bırakma

Sanki

Sonunda

Yürüyorum

Seninle (Mavi)

Teklileri

·         28 Nisan 2011 Live It Up

Live It Up Orijinal Versiyon

Live It Up Rueben De Lautour Remix (Radio Edit)

Live It Up Rueben De Lautour Remix (Extended Mix)

Live It Up West Coast Mix

Live It Up Karaoke Versiyon

·          2013 Fener

·         2014 Seninle

Seninle Kırmızı Versiyon

Seninle Mavi Versiyon

·         Yunus

·         Ceviz Ağacı

·         Beklediğim Ne Varsa Sensin

2020 Yılında yeni bir albüm yayımlanacaktır.       

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
YÜKSEK SADAKAT, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ