KIRAÇ

Kıraç, 17 Haziran 1972 de Göksun Kahramanmaraş da, öğretmen bir babanın ve ev hanımı bir annenin 5 çocuğundan üçüncüsü olarak dünyaya geldi.

İlkokula Kahramanmaraş’ ta başladı. 1982 de öğretmen babanın tayini nedeni ile İstanbul’ a geldiler. 

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Hasköy’de başarıyla tamamladı.

Bir Deli Düş’tü onun ki gerçekleşmesini kendisinin bile beklemediği…

Babasının evde çaldığı bağlama ile başladı müzik hayatı... Lisedeki müzik öğretmeni Refik Köksal’dan aldığı destekle devam etti… 

Onu müziğe iten hayal kırıklıkları, acılar, isyanlar, bir bir yansıdı şarkı sözlerine… 

1990 yılında liseyi bitirdikten sonra üniversite sınavlarına girerek Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. 

1992’de barlarda sahne almaya başladı. İlk profesyonel çalışmasını Ortaköy Martı Bar’da yaptı. Sonra İstanbul’ un birçok yerinde çalıştı.

1997 de kendisi ilk albümünün tüm kayıtlarını yaptı ve 1998 de şuan ki şirketi TMC’ nin sahibi Mustafa Karahan ile tanıştı. 

TMC imzası ile 1998’in Mayıs ayın da ilk albümü "DELİ DÜŞ" çıktı. 

"Dağların kadını", "Talihim Yok Bahtım Kara", "Ben Yolumu Bulurum" şarkılarına klip çekildi. 
1999’ un son günlerin de "BİR GARİP AŞK BESTESİ" adlı albümü çıktı. 

İkinci albümü ile büyük kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran Kıraç, İlk klip şarkısı "Gidiyorum ile ilk zirvesini yaşadı. Bu başarının ardından gelen "Gidiyorum" şarkısı Kıraç'ın müziğinin daha büyük kitlelerin fark etmesini sağladı. Gidiyorum onun için hayatının şarkısıydı. 

Kıraç 2001 yılında "SEVGİLİYE" adlı özel konsept albümü, Sevgililer Günü anısı olarak dinleyicilerle buluştu.
2001 yılında "ZAMAN" albümünü sevenleri ile buluşturan Kıraç bu albüm ile bir önceki albümdeki başarısının tesadüf olmadığını tüm Türkiye'ye kanıtladı. Herkesin diline düşen ve zaman geçtikçe kültleşen “Endamın Yeter, Gönül, Kan ve Gül, Yıllar Sonra ve Zaman” gibi şarkıları hayatımıza kazandıran ZAMAN albümü ile Kıraç gönüllerde taht kurmaya devam etti.
2002 yılında Zerda adlı dizi filme yaptığı jenerik müziği ile müzikal kariyerine bambaşka bir kulvar açtı. Zerda'nın jeneriği ve müzikleri geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başardı. Milyonlarca izleyici her hafta dizide olacakların yanı sıra müzikleri, yeni melodileri merakla beklediler. 2003 yılı baharında dizinin müziklerinden oluşan Zerda albümü müzik marketlerdeki yerini alarak başarılı bir satış grafiği yakaladı. Zerda’ nın başarısını "Bir İstanbul Masalı"(2003) ve ardından "Yağmur Zamanı"(2004) adlı diziler takip etti..

2004 yılında "KAYIP ŞEHİR" adlı albümünü çıkardı. Albümde yer alan "Senden Başka", "Tek Hatıra", "Razıysan Gel", "Yalan" ve "Ayşe" adlı pekçok şarkı büyük beğeni kazandı. 

Kıraç, 2005 yılında ilki düzenlenen 1. Beyaz İnci Televizyon Ödülleri'nde Drama dalında "Bir İstanbul Masalı" adlı dizi ile "En İyi Müzik Ödülü" nü kazandı. Yüksek izlenme oranı bulunan dizilerin müziklerine imzasını atan Kıraç, Aliye/Soundtrack ile dizifilm müziklerinin aranan ismi olmaya başladı. 

2006 yılında "Binbir Gece" ve "Gözyaşı Çetesi" dizilerinin jenerik müziğini yaptı ve albüm çıkardı.

Aynı yıl TRT 1 ekranlarında yayınlanan "Gölgeler" adlı müzik programını hazırlayıp sunan Kıraç, tekrarları hala yayınlanan program ile müzikseverlere keyif dolu saatler yaşattı... 

2007 yılında "BENİM YOLUM" albümünü çıkardı. Bu albüm Kıraç'ın müzikal kimliğindeki çeşitliliği, renkleri, hırçınlığı anlatan bir albümd ü.BENİM YOLUM albmündeki Yıkık, Sana Mecburum, Ya Seninle ya Sensiz, Hayalimdeki Resim gibi şarkıları büyük beğeni kazandı. 

Aynı yıl, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne 100. YIL armağanı olarak yaptığı marş ile yine adından söz ettirdi. Fenerbahçe taraftarının olduğu kadar diğer kulüp taraftarları tarafından da büyük beğeni kazanan Fenerbahçe Marşı, hala kulübün her başarılı maçında çalınıyor.

Aynı yıl ayrıca, "Sessiz Fırtına", "Annem" ve "Beyaz Gelincik" dizilerinin müziğine imza attı.

2008 yılında "O...Çocukları" adlı sinema filminin müziği, "Pulsar" ve "Küçük Kadınlar " dizilerinin jenerik müzikleri ile unutulmaz bestelere imzasını attı.

A Milli Futbol Takımımı’zın Avrupa Futbol Şampiyonası Euro 2008 de gösterdiği başarı için özel olarak yaptığı "Haydi Haydi" adlı marşı ile Kıraç, Türkiye Milli Futbol Takımı' na destek olanları çoşturdu.

2009 da türkülerin en yalın halini kendi üslubu ve gitarı ile yorumlayan Kıraç, "Garbiyeli" adını verdiği özel konseptteki bu albümü için özenle seçtiği ve yorumlamaktan haz duyduğu halk şarkılarını, anadolu ezgilerini, bir araya getirdi.

Aynı zaman da "Unutulmaz", "Ömre Bedel", "Sonbahar" adlı dizilerin müziğini yaptı. 

2009 yılının sonlarında, “beni ve müziğimi besleyen türkülerimize gösterdiğim ah de vefa” dediği "YOLCU" adlı türküleri yorumladığı konseptin ikinci albümünü sevenleri ile buluşturdu.

2010 yılında Dünya Basketbol Şampiyonasında yer alacak olan Türk Milli Basketbol Takımı için "Show Zamanı" adlı albümü çıkardı. Kıraç aynı yıl Aşk ve Ceza , Karadağlar dizilerinin müziklerini de yaptı.

Çok yakında çıkaracağı 6. solo albümünden DÖN ARTIK adlı şarkıyı dinleyenlerin beğenisine sunan Kıraç, şarkının özel bir dekorda, farklı teknikler kullanarak gerçekleştirilen klip çekiminin yönetmenliğini de üstlendi.

Uzun zamandır çocuklar için de özel birşeyler yapmak isteyen Kıraç, 2010 yılından beri TRT ÇOCUK kanalında yayınlanan PEPEE adlı çizgi filmin yaratıcı yönetmenliğine ve tüm müziklerine imza attı. Pepee kısa zamanda tüm çocukların gözdesi haline geldi.


Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
KIRAÇ, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ