KIRAÇ

Kıraç, 1972 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu ve öğretmen bir babanın çocuğu olarak ilköğrenimine orada başladı. 1982 yılında, ilkokul dördüncü sınıftayken babasının tayini nedeniyle ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul Hasköy’de tamamladı.

Lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümüne girdi. 1992 yılına gelindiğinde Ortaköy’de bir barda sahne hayatına başladı. Kendi müziğini daha geniş kitlelere duyurma, paylaşma arzusu sonucu 1994 yılında ilk demo albümünü hazırladı. Bir arkadaşının aracılığıyla TMC Müzik ile tanıştı. 1998 yılı Mayıs ayında ilk albümü “Deli Düş” piyasaya sürüldü.

Kıraç’ın 2002 yılında TMC Film’den gelen bir diziye jenerik ve müzik yapma teklifi müzikal yaşamında yeni bir kapı açtı. “Zerda” dizisinin jeneriği ve müzikleri geniş kitlelerin ilgisini çekmeyi başardı. “Zerda”nın başarısını, yüksek izlenme oranları olan; “Bir İstanbul Masalı”, “Aliye”, “Beyaz Gelincik”, “Yağmur Zamanı” ve “Binbir Gece” dizileri takip etti. Sanatçı 2003 yılında bir de kitap yazdı. “Deli Düş” adlı kitap, Kıraç'ın çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını, müziğe, aşka, tüm hayata dair düşüncelerini, sevdiklerini, sevmediklerini ve şarkılarının öykülerini anlatıyor.

Kıraç, 2007 yılında, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 100. yılı için bir beste yaptı ve taraftarların gönlünü fethetti. Yine aynı yıl, Funda Arar'la birlikte, TRT 1’de “Gölgeler” adlı müzik programı hazırladı, sundu ve şarkılar seslendirdi.

Sanatçı, birçok TV kanalında başarıya ulaşmış; “Meryem”, “Acı Aşk”, “Kaçak”, “Bugünün Saraylısı”, “Mavi Kelebekler”, “Karadağlar”, “Ömre Bedel”, “Gönülçelen”, “Unutulmaz”, “Pulsar”, “Küçük Kadınlar”, “Sonbahar”, “Gönül Salıncağı”, “Gözyaşı Çetesi”, “Annem”, “Pepee”, “Leliko” ve “Pisi” dizileri ile “O… Çocukları” ve “Ayas” filmlerinin müziklerine imza attı. Kıraç’ın kariyerinin 11. stüdyo albümü, hayranlarının yıllardır beklediği arşivlik bir proje… Ünlü rock’çının repertuarının en kıymetli yerinde duran şarkıları büyük bir heyecanla seslendirdiği ve titizlikle hazırladığı yeni albümü “Beni Ben Yapan Şarkılar”, 2019’un Mart ayında müzikseverlerle buluştu.

Albümleri:
Beni Ben Yapan Şarkılar (2019)
Benim Halkım (2018)
Kerkük Zindanı (2017)
Son Nefes (2017)
Senden Sonra (2016)
Yolun Sonu (2016)
Çık Hayatımdan (2014)
Beddua (2013)
Derindekiler (2011)
Yolcu (2009)
Garbiyeli (2009)
Benim Yolum (2007)
Kayıp Şehir (2004)
Zaman (2001)
Sevgiliye (2000)
Bir Garip Aşk Bestesi (1999)
Deli Düş (1998)
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
KIRAÇ, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ