HAYKO CEPKİN

Hayko Cepkin, 1978 İstanbul doğumludur. Liseden sonra iki yıl Mimar Sinan Üniversitesi'nde şan eğitimi alan Cepkin, iki sene Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi'nde şan, solfej ve armoni dersleri aldı. Bir sene Akademi İstanbul'da piyano eğitimi gördükten sonra 1997 yılında profesyonel müzik yaşantısına klavyeci olarak başladı.

Çeşitli isimlerle çalışan ve bazılarının albümlerinde de düzenlemeci kimliğiyle yer alan Hayko Cepkin, Murathan Mungan'ın ''Söz Vermiş Şarkılar'' adlı albümünde Aylin Aslım'ın seslendirdiği, Yeni Türkü bestesi olan "Kimdi Giden" adlı parçayı da düzenledi. Zaman geçti ve artık kendi müzikal kimliğini yansıtma zamanının geldiğini düşünmeye başladı. Evinde kaydettiği bestelerini hayata geçirme kararı alan Hayko Cepkin, tüm söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan "Sakin Olmam Lazım" isimli ilk albümü ile Haziran 2005 tarihinde EMI etiketi altında müzik marketlerdeki yerini aldı. Cepkin'in ilk videosu ‘Yarası Saklı’ isimli parçasına çekildi. Daha sonra sırasıyla ‘Görmüyorsun’, ‘Fırtınam’, ‘Son Kez’ ve ‘Zaman Geçti’ parçalarının klipleri geldi. Hayko Cepkin, albümün yayınlanmasından sonraki ilk konserini 2005 yılındaki Rock İstanbul Festivalinde verdi. Oldukça ilgi çeken rock, arabesk ve elektronik altyapılı müziği, sahne tavırları ve klip konseptleri ile kısa sürede kendisine bir kitle edinmeyi başardı. 2005 ve 2006 yılları boyunca pek çok şehirde konserler veren Hayko Cepkin önemli festivallerde de sahne aldı. 2006 yılında düzenlenen Kral TV Müzik Ödülleri'nde yılın en iyi “Rock Erkek Sanatçı”sı olarak ödüllendirildi.

İlk albüm ile birlikte müzikal yapısını, çalışma tarzını ve sahne duruşunu insanlara anlatan ve tanıtan Hayko Cepkin 2007 yılının Mayıs ayında korku temasını anlattığı ikinci albümü “Tanışma Bitti” ile hayranlarının karşısına farklı görüntüsü ile çıktı. Yapmış olduğu albümleri ve müziğinin yanı sıra, her performansında sergilemiş olduğu dikkat çekici sahne şovları ile kendinden söz ettiren Hayko Cepkin, ‘Yalnız Kalsın’, ‘Bertaraf Et’ ve ‘Melekler’ parçalarına çekmiş olduğu kliplerle de büyük beğeni topladı.

Rock’n Coke 2007’de ana sahnede sergilemiş olduğu ilginç performansı ile çok konuşulan Hayko Cepkin, son olarak Bostancı Gösteri Merkezi için hazırlamış olduğu “sinema filmi” tadındaki konseri ile bir kez daha herkesi kendine hayran bıraktı.

13 Mayıs 2008 Salı akşamı düzenlenen “14. Kral Tv Video Müzik Ödülleri”nde Hayko Cepkin, “En İyi Rock” dalında aday olarak gösterildi.

2008 yılında Türkiye’de neredeyse gidilmeyen şehir bırakmayarak geniş bir turneye çıkan Hayko Cepkin, yeni albüm öncesi son performansını Rock’n Coke 2009 ana sahnede gerçekleştirdi ve 3. albüm çalışmalarına başladı.

Yoğun bir çalışmanın ardından sanatçı 3. albümü ‘”Sandık”ı tamamladı ve yepyeni albümünü Şubat 2010 tarihi ile sevenlerine sundu. Hayko Cepkin, insan doğasındaki varoluş ve yok oluşun anlatıldığı yeni albümü ile tamamen yenilenen sahne performanslarını, müzikal bütünlüğünü, Hatice GÖKÇE imzalı yeni sahne kıyafetlerini “SANDIK”tan çıkardı. Albümde yer alan her parçayı kliplendirmek isteyen Cepkin, ilk olarak ‘Yol Gözümü Dağlıyor’ adlı parçasına klip çekti. Hayko Cepkin, SANDIK albümünün açılış konserini 14 Mart 2010’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde vererek yine büyük bir ilgi topladı; sanatçı yeni albümünde yer alan parçaları ve yeniden düzenlenmiş eski şarkıları ile konserlerine devam ederken ‘Balık Olsaydım’, ‘Doymadınız’ ve ‘Açtırdınız Kutuyu’ adlı parçalarına da klip çekti. Bu dönemde ‘Doymadınız’ ve ‘Açtırdınız Kutuyu’ parçaları Türk yapımı iki ayrı sinema filminde soundtrack olarak kullanıldı.

Sıkı bir motorsiklet tutkunu olan Hayko Cepkin, 2011 yılında CNNTURK ekranlarında 14 hafta boyunca yayınlanan ‘EXTREME G’ adında bir program hazırladı. İklim şartları nedeniyle programına ara veren sanatçı, yoğun konser programı ve üniversite söyleşilerine devam ederek, yine Türkiye’deki birçok şehri dolaşıyor.

Hayko Cepkin bu aralar Star TV’de yayınlanan ve Galip Tekin’in hikayelerinin uyarlandığı ‘Acayip Hikayeler’ dizisinde ahkam kesici (anlatıcı) olarak yer alıyor. 

2012 yaz döneminde, konser programını tamamlayacak olan Hayko Cepkin, stüdyoya girerek, yeni albüm çalışmalarına yoğunluk verecek.

Ahmet Kaya anısına 2014 yılında piyasaya sunulan ...Bir Eksiğiz isimli albümde Memleket Hasreti isimli parçayı kendi yorumunu katarak seslendirmiştir.

Albümleri
2005: Sakin Olmam Lazım
2007: Tanışma Bitti
2010: Sandık
2012: Aşkın Izdırabını...
2016: Beni Büyüten Şarkılar Vol.1

EP'leri
2019: Kabul Olur / Dans Et
Single'ları
2018: "Azad" (Cenk Durmazel ile)
2020: "Hayvaaağ1n"
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
HAYKO CEPKİN, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ