CAN BONOMO

İzmirli Can Bonomo, müziğe 8 yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul’da devam etti. 17 yaşında İstanbul semalarına açılmaya karar veren Bonomo, müzik dünyasına ses prodüksiyonculuğu yaparak atıldı. Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon Bölümü’nde okudu. Üniversite yıllarında Radyo Klas, Number One FM ve Radio N101’de radyoculuk yaptı. Daha sonra, televizyona geçerek Number One TV ve MTV’de televizyon programları hazırladı. Televizyonculuk kariyeri süresince çeşitli reklamlarda rol aldı
 
Müzisyenlik kariyeri, Irwin Welsh’in Porno adlı kitabının ilk yaprağına sardığı demosunu Can Saban’a gönderdiğinde yeni bir boyut kazandı.
Lise ve üniversite yıllarında amatör müzik gruplarıyla İzmir ve İstanbul'da birçok konser veren Bonomo, sonunda "Hazırım" diyerek ilk albümü için kolları sıvadı. Yaklaşık iki yıllık hummalı bir hazırlıktan sonra da Ocak 2011’de Can Saban'ın yapımcılığı ile ilk albümü “Meczup”u yayınladı. Can Bonomo ve ilk göz ağrısı “Meczup”,  24 Ocak'ta Babylon'da düzenlenen bir geceyle dinleyicileriyle buluştu.
 
9 Ocak 2012 tarihinde TRT tarafından Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere görevlendirildi. Mayıs 2012’de Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de toplam 42 ülkenin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, söz ve müziği kendisine ait olan “Love Me Back” isimli şarkısıyla 7.lik derecesini alarak ülkesini başarıyla temsil etti.
 
Eurovision’a gitmeden önce konserlerinde seslendirdiği Ali Baba isimli parça ile bir single çalışması yaptı. Ali Baba, Can’ın çok sevdiği Sadri Alışık’ın Ali Baba ve Kırk Haramiler filminde seslendirdiği eski bir Türk Filmi şarkısı.
 
Can Bonomo, aylardır üzerinde çalıştığı 2. albümü Aşktan ve Gariplikten’i Aralık 2012’de piyasaya çıkardı. Albümün ilk klip parçası Başkan yakında internette ve TV’lerde gösterilmeye hazır olacak. Ilk albümünde olduğu gibi bu albümü de TheFatLab’de kaydedilerek We Play etiketi ile çıktı. Albümün söz ve müzikleri Can Bonomo’ya, düzenlemeler aynı zamanda prodüktörü olan Can Saban’a, mix ve mastering’ler Ali Rıza Şahenk’e ait.
Kasım 2013 tarihinde söz ve müziği kendisine, düzenlemeleri Can Saban’a ait olan ‘Kara’ adlı yeni single’ını digital platformdan çıkardı. Yönetmenliğini Can Saban’ın üstelendiği klipte klibinde Gonca Vuslateri de Can Bonomo’ya eşlik etti.
Son olarak kasım 2013 tarihinde Editörlüğünü Küçük İskender’in yaptığı ve Esen Kitap etiketiyle ‘Delirmek Belirmektir’ adlı ilk şiir kitabını sevenleriyle buluşturdu.
 
Türkiye’de Yılın En İyi Sanatçısı dahil bir çok ödüle layık görüldü.
 
Kimlerle, Neler Yapıyor?
 
MECZUP:
 
“Meczup”un biri hariç tüm parçalarının söz ve bestesi Can Bonomo imzasını taşıyor.Düzenlemeler ise aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü üstlenen Can Saban’a ait. Parçaların miksing ve mastering’i Ali Rıza Şahenk tarafından yapıldı. TheFatLab’de kaydedilen "Meczup", We Play - TheFatLab etiketiyle yayınlandı. Albüm kapağındaki albümün artwork'leri bizzat Can Bonomo’ya ait, kapak fotoğrafını ise Dilan Bozyel çekti.
 
AŞKTAN VE GARİPLİKTEN:
 
Can Bonomo,  “Aşktan ve Gariplikten"deki şarkılarının tarzını "İstanbul Müziği" olarak tanımlıyor. “Aşktan ve Gariplikten” albümünde toplam 13 şarkı buluyor. Bu şarkılardan biri hariç tüm parçalarının söz ve bestesi Can Bonomo imzasını taşıyor. Düzenlemeler ise “Meczup” albümünde olduğu gibi, aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü üstlenen Can Saban’a ait. Parçaların miksing ve mastering’i Ali Rıza Şahenk tarafından yapıldı. TheFatLab’de kaydedilen "Aşktan ve Gariplikten", We Play etiketiyle yayınlandı. Kapak fotoğrafı Bora Bekiroğlu (itisred.com) tarafından çekilen Aşktan ve Gariplikten’in kitapçık fotoğrafları Berfu Merve Bolulu ve Emrah Kavlak tarafından çekildi. Kartonet tasarımı Emrah Kavlak (koyugri.com) tarafından yapılan albümde Can Bonomo’ya ait özel bir illüstrasyon da bulunuyor.

Albümleri
Meczup (2011)
Aşktan ve Gariplikten (2012)
Bulunmam Gerek (2014)
Kâinat Sustu (2017)
Ruhum Bela (2019)

Tekli
"Love Me Back'" (2012)
"Ali Baba" (2012)
"Kara" (2013)
"Bardak Taşıyor" (2019)
"Sen Bunları Duyma" (2020)
Şiir kitapları
Delirmek Belirmektir (2013)
Şu Sevdalar Tevatürü (2016)
Parya Koma (2018)

Ödülleri
8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı[
38. Altın Kelebek Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Solist (Nazlı, Berkay ve Nil Özalp'le paylaştı.
2. OMÜ Medya Ödülleri - En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
Avrupa Gazeteciler Derneği Ödülleri - Yılın En İyi Pop/Rock Müziği Sanatçısı
10. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri - En İyi Alternatif Müzik Sanatçısı


Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
CAN BONOMO, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ