BULUTSUZLUK ÖZLEMİ

Türkiye'de birçok ilke imza atan Bulutsuzluk Özlemi kendi türlerinin ilklerinden biri olma özelliğini taşıyor. Bugüne kadar kaydettikleri albümler ve Türkiye'nin her yerinde verdiği sayısız konserlerle müzikseverlerin aklından hiç çıkmayacak bir yer edinen, müziğine Batı kaynaklı rock melodi ve ritmlerine Anadolu'nun yüzlerce yıllık birikimini de katmayı başaran ve bu sayede büyük ilgi gören, şarkı sözlerinde özellikle sosyolojik, psikolojik, ekonomik ve politik konuları işleyen Bulutsuzluk Özlemi, Türkiye'de uzun süre tartışılan "Türkçe sözlü rock yapılır mı?" sorusuna yaptıkları müzikle cevap verdi.

Grubun güncel kadrosu Nejat Yavaşoğulları, Sina Koloğlu, Sunay Özgür, Deniz Demiröz ve Gencay Kıymaz 'dan oluşmaktadır.

ÜYELER

Nejat Yavaşoğulları
Vokal, elektro gitar...
Doğma büyüme Anadoluhisarlı olan Nejat Yavaşoğulları, müziğe ilkokulda mandolin çalarak başladı. Haydarpaşa Lisesi'nde okuyan Nejat burada gitarla tanıştı. Üniversite yıllarında çeşitli gruplarla müzik çalışmalarını sürdürdü. Müzik üzerinde yoğunlaşan Nejat Yavaşoğulları Antalya Altın Portakal Şarkı Yarışması'nda en iyi sarkı ödülüne layık görüldü. 1980'li yılların başında Ferhan Şensoy Ortaoyuncular'la tiyatro müziği çalışmaları yaptı. 1986'da Bulutsuzluk Özlemi'ni kurdu. Bulutsuzluk Özlemi ile Türkiye'de müzik adına birçok ilke imzasını attı.

 

Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık bölümünden mezun olan Nejat Yavaşoğulları halen restorasyon çalışmaları yapmaktadır. Müzisyen olarak Nejat, beste ve söz yazarlığının yanında grupta ritm gitar çalıp solistlik yapmakta. Bulutsuzluk Özlemi'nin liderliğini de üstlenen Nejat Yavaşoğulları, Türkiye'de birçok sanatçının yapamadıklarını başarmış, ileri görüşlü ve üretici bir sanatçı. Şarkı sözlerindeki özgürlük, toplumsal olaylar üzerindeki hassasiyetini müziğine yansıtması, müziğinde ticari amaç gütmemesi ve konserlerde seyirciyle adeta bütünleşmesi zaten Nejat Yavaşoğulları'nın gerçek kişiliğini ortaya koyuyor. Türk rock müziğinin gelişimini en fazla etkileyen müzisyenlerin başında Nejat Yavaşoğulları'nı saymak bütün müzik eleştirmenlerinin buluştukları ortak nokta olsa gerek.


Gencay Kıymaz
Davul... GÜNCELLENİYOR...


Sina Koloğlu
Klavye, piyano...
İstanbul doğumlu Sina Koloğlu müziğe dört-beş yaşlarında klasik piyano eğitimi alarak başladı. Galatasaray Lisesi mezunu olan Sina Koloğlu lise yıllarında tiyatro kolunda tiyatro müzikleri yaparak müzik hayatını sürdürdü. Liseler arası müzik yarışmalarında tiyatro müzikleri ile ödüller aldı. Bağımsız piyano konserleri verdi. Profesyonel olarak müziğe 1986 yılında Nejat Yavaşoğulları ile birlikte Bulutsuzluk Özlemi'nin kurulmasıyla başladı.

 

Gazi Üniversitesi Yönetim Bilimleri'nden mezun olan Sina on sene Cumhuriyet gazetesinde çalıştı. Her konuda muhabirlik yapan Sina son bes senedir Milliyet gazetesinde televizyon sayfasını hazırlamaktadır. Ayrıca Rating Canavarı köşesinde köşe yazarlığını sürdürmektedir. Grubun en eski elemanlarından olan Sina Koloğlu Bulutsuzluk Özlemi'ni bu günlere taşıyan isimlerin başında gelmektedir.Sunay Özgür
Bas Gitar...
Bulgaristan dogumlu Sunay Özgür iki yasinda ailesiyle birlikte Bursa'ya yerlesti. Liseyi Bursa'da bitirip Istanbul'a yerlesen Sunay, 16 yasinda gitarla basladigi müzik hayatini bas gitarla sürdürdü.

Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Sunay, Columbus Recording Workshop’tan sertifika aldı.

Mart 1996'da Bulutsuzluk Özlemi'ne katildi.1999 yılında kendi stüdyosunu kurarak (Kedi Müzik) reklam ve film müzikleri üretimine ağırlık verdi. Bu alandaki çalışmaları hala devam ederken 2007 yılında gruba tekrar katıldı.Deniz Demiröz
Elektro Gitar...
Deniz Demiröz 16.05 1980 yılında Adapazarı'nda doğdu. 1994-1998 yılları arasında Bolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde okudu. Ana brans piyano yardımcı brans keman eğitimi aldı. 1998- 2004 yillari arasinda Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. Ana brans klasik gitar yardimci brans piyano-san egitimi aldi.

2000-2005 yillari arasinda pek çok ünlü sanatçi ve guruplar ile sahne aldi.2005 yilinda Türk Rock Müzigi soyagacinin gövdesi olarak kabul edilen Bulutsuzluk Özlemi adli grubun üyesi oldu.Bu zaman zarfinda sanatçi Bulutsuzluk 20.yil Dvd'si ve Harbiye Açikhava Konserlerinde aralarinda Sebnem Ferah, Duman, ve Mor ve Ötesi gibi grup ve sanatçilarin bulundugu bir albümünde yer almistir.Deniz Demiröz 'Bulutsuzluk Özlemi Ezginin Günlügü Tribute' albümünde gitaristliginin yani sira parçanin düzenlemelerinde aranjmanlik yapmistir.Bulutsuzluk Özlemi 2009 ZAMSKA albümünde yine gitaristliginin yani sira albümün tüm düzenlemelerinde aranjmanlik yapmistir.

Albüm çalismalarinin yani sira sayisiz Üniversite-lise konserlerinde önemli festivallerde Tv programlarinda yer almistir.'Rock istanbul -Barisarock -Zeytinli Rock Festivali- Avea Patlican Konserleri ...'

Sanatçi gurubunun yani sira kendi beste çalismalarina da agirlik vermis 2006 yilinda KAHiN adli gurubunu kurmus ve bir albüm yapmistir.2007 yilinda ise Deniz Demiröz Band isimli gurubunu kurmus ve konserler vermistir.Söz ve müzigi sanatçiya ait 50'nin üzerinde beste vardir. Kisisel sitesinde bestelerinden bazilarini dinleyenlerin begenisine sunmus bulunmaktadir.

Müzisyenliginin yani sira bir Ögretmen de olan sanatçi Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde egitim vermektedir. Müzik Teorisi ve isitme Egitimi, Orkestra, Bilisim Destekli Müzik, Klasik-Elektro Gitar derslerine girmektedir.12.Kasdav Liseler Arasi Müzik Yarismasinda sanatcinin hazirladigi gruplae En İyi Beste dalında ve basin özel ödülü En iyi kiz solist dalinda üçüncülük ve grup basin özel ödüllerine layik görülmüstür.
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
BULUTSUZLUK ÖZLEMİ, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ