YALIN

30 Mart 1980 İstanbul doğumlu olan Yalın'ın, ilk olarak akşamları babasının ona gitarıyla çaldığı "Gipsy Kings" melodileriyle başlayan müzik aşkı, bugüne kadar attığı güçlü adımlar ile şimdi yere daha da sağlam basmasını sağlıyor. Tamamı kendisine ait olan şarkılarıyla Yalın, bugün Türkiye'de kendi söz ve bestelerini seslendiren en kuvvetli yorumcular arasında yerini alıyor.

Yalın, ilk bestelerini, St. Michel Fransız Lisesi'nde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik okullarında gitar dersleri alırken yapmaya başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü kazandığı dönemlerde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demolarını hazırlama çalışmalarına başladı.

İlk Albümde "Ellerine Sağlık" 
2004 yılında radyolarda onu ilk kez çıkış şarkısı "Zalim"le dinlediğimizde, herkesin "Ellerine Sağlık" dediği ilk solo albümü ile pop müzik dünyasına başarılı bir giriş yaptı. 3 klip çekilen "Ellerine Sağlık" albümünün müzik kanallarında ve radyolarda en çok istek alan şarkıları Zalim, Sonsuz Ol ve Günaydın oldu. Üç şarkının da klipleri MTV Wold Chart Express listelerinde 1 numaraya yükseldi. İlk albümüyle birçok ödül alan Yalın şarkıları Yunanistan ve Bulgaristan'da listelere girdi.

Dünya İle Tanışma... 
"Ellerine Sağlık" albümünün, Türkiye'de kısa süre içinde kazanmış olduğu başarı, yurt dışındaki prodüktör ve yapımcıların da dikkatinden kaçmadı. 2005 yılı başında Universal Music'in önemli prodüktörlerinden Martin Kierszenbaum, bu albümde yer alan "Değmez" adlı şarkı için Yalın ile bağlantıya geçti.

2005 yılı başında Reggaeman olarak adlandırılan Grammy ödüllü Shaggy için hazırlanan "Değmez", 2006 yılı başında Japonya'nın R&B Kraliçesi olarak anılan 25 yaşındaki şarkıcı A.I'nin, 'What's goin' on A.I' adlı albümünde Yalın ve Shaggy'nin katılımıyla yer aldı. Yapılan yeni şarkının adı "Famous" oldu.

'What 's goin' on A. I' adlı albüm Japonya, Londra ve Los Angeles'da 14 ay süren bir çalışma ile kaydedildi. Bu albüme ait şubat ayında 'Believe', 6 Eylül'de ise 'I Wanna Know' adlı single'lar çıktı.

A.I ve Martin Kierszenbaum tarafından İngilizce sözler yazılan, mix'i Destiny's Child, Christina Aguilera, Justin Timberlake gibi dünyaca ünlü yıldızlarla çalışan David Pensado tarafından yapılan "Famous"un, Yalın'a ait kısımlarının Türkçe kayıtları ise Londra'da yapıldı.

Dünya müzik piyasasında da gelecek vaat eden bir Japon sanatçının, sözü ve bestesi Yalın'a ait bir şarkıyı, melodiye sadık kalarak, üstelik Türkçe nakarat kısımlarıyla seslendirmesi Yalın için olduğu kadar, Türk Pop Müziği adına da önemli bir gelişme olarak değerlendirildi.

2005 Randevusu "Bir Bakmışsın" 
Yalın'ın ikinci stüdyo albümü "Bir Bakmışsın" Nisan 2005'te müzikseverlerle buluştu. Birinci albümde olduğu gibi yine bir çok başarılı hit şarkısıyla dikkat çeken albümde, "Küçücüğüm", "Bir Bakmışsın" , "Ben Bilmem" ve Yalın'ın, şu ana kadar yaptığı en iyi şarkı diye adlandırdığı "Keşke"ye klipler çekti. "Bir Bakmışsın" albüm ve şarkılarıyla ödüller kazanma alışkanlığını başlattı Yalın'da ve "Küçücüğüm" 2005 yılında POPSAV tarafından yılın şarkısı ödülünü aldı.

Her iki albümüyle de "Yılın en çok satan albümleri" arasına girerek sektörün en büyük ödülleriyle MUYAP tarafından başarısı belgelendi. "Bir Bakmışsın" albümü ayrıca koleksiyonerler için Long Play formatında da yayınlandı.

"Her Şey Sensin" Global Buluşma 2007… 
Yalın 3. albümü "Her şey Sensin" ile 2007 Mart ayında müzik piyasasına ağırlığını koydu. Önceki albümlerinde olduğu gibi tüm şarkılarında kendi imzasının olduğu bu albümü ile müzikal duruş ve çizgisini daha da zirveye taşıdığını, söz ve müziğindeki farkındalığının ve vizyonunun ne kadar ileride olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Yalın, üçüncü albümünde müzikal, konsept ve tasarım anlamında dünyanın en iyi isimleri ile bir araya geldi. Stüdyo kayıtları yine akustik ve tüm enstrümanlar canlı çalınarak toplam 7 ay süren bir çalışma sonrasında ortaya çıktı.

Michael Jackson, Bon Jovi, Eric Clapton, Shakira, Christian Aguilera'nın albümlerinde yer alan dünyanın en önemli gitaristlerinden Tim Pierce, Beatles efsanelerinden Ringo Starr'ın bas gitaristi Matt Bissonette, Hossam Ramzy ve birçok önemli müzisyen "Her şey Sensin" için bir araya geldi.

George Michael, Robbie Williams gibi dünya yıldızlarına ait kliplerin sanat yönetmeni ve stil danışmanı Alexia Somerville ile styling çalışmaları yapan Yalın, albüm kapak tasarımında ise Hollywood'un en önemli filmlerinin kampanyalarını ve afişlerini yapan, uluslararası başarılara sahip Türk grafik sanatçısı Emrah Yücel ile çalıştı.

"Her şey Sensin" samimi sözlerinin yanında, melodileri ile de duygularını çok daha iyi anlatabildiği bir albüm oldu. Yalın, "Her şey Sensin" isimli başarılı albümünün 2. video klibini, albümün ilk çıkışıyla birlikte tüm radyolarda en çok istek alan listelerde zirveye yerleşen "Cumhuriyet" isimli şarkısına çekti.

Ve "Ben Bugün"… 
Yalın, "Her şey Sensin" albümü sonrasında verdiği molanın ardından 2009 yılında "Ben Bugün" ile müzikseverlerle buluştu. Söz ve müziği kendisine ait 12 şarkının bulunduğu ve aranjörlüğünü Alper Erinç'in yaptığı bu özel albümde, özellikle "Ah Be Kardeşim" ve "Bit Pazarı" gibi şarkıların dikkatleri çeken farklı soundu, enerji dolu ve keyifli sözleri büyük beğeni kazandı.

Albümün ilk klibi, usta yönetmen Ömer Faruk Sorak tarafından, "tek plan"da montajsız olarak "Ah Be Kardeşim" şarkısına çekildi. Klipte mekân olarak Yedikule ve Yedikule zindanları çevresindeki 6 sokak doğal set olarak kullanıldı. Enerji dolu, yaz coşkusunu yansıtan albümün ilk klip çekimi, toplam 720 dakikalık bir çalışma sonunda gerçekleştirildi.

‘SEN EN GÜZELSİN’
Yıllarca dillerden düşmeyecek, en güzel Yalın Albümü…
Avrupa Müzik etiketiyle, Ozan Çolakoğlu prodüktörlüğünde çıkan Yalın’ın 5. albümü ‘Sen En Güzelsin’ 12 Temmuz 2012'de sevenleriyle buluştu.

Söz ve müziklerin tamamının Yalın’a ait olduğu albümde bir ilişkinin evreleri, yaşanmışlıkları, heyecanları ve hüzünleri hissediliyorken, her şarkıda bambaşka duyguların keşfine keyifli bir yolculuk sağlandı.

İlk kez digital satış platformu TTNet’te yayınlanan ve ilk 3 günde 500.000 dinlenme rekoruna ulaşan ‘Kasma’ şarkısının da yer aldığı albümde 11 şarkı bulunuyor.

YALIN... Duruş'un Yeni Tanımı 
Pop müziğin başarılı ismi Yalın, profesyonel anlamda müzik hayatına atıldığı son 6 sene içinde birbirinden özel 4 albüme imza attı. Dijital ortamda şarkı download'ları 2 milyonu aşan sayılarla rekorlara imza attı. Bu dört albümümün toplam satışı 1 milyonun üzerine çıktı. Bugüne kadar 250'den fazla konser verdi. Harbiye Açıkhava Sahnesinde bugüne kadar sahne alan en genç yıldız unvanını koruyan Yalın bu prestijli müzik arenasında toplam 5 kez sevenleriyle buluştu.

Müzik hayatı boyunca birçok şehirde sahne alan Yalın, üniversite gençlik festivallerinde de enerjik, renkli ve başarılı konserlere imza atarak, bu konserler ile yaklaşık 1 milyon kişiye sahneden ulaştı.

Albümlerindeki tüm söz ve müziklerin her biri kendisine ait olan Yalın, bugüne kadar kendi albümleri dışında Serdar Ortaç'a, Gülben Ergen'e ve Bengü'ye birer şarkı verdi.

Yalinonline.com resmi internet sitesi ayda 5 milyonu geçen ziyaretçi sayısıyla en çok ziyaret edilen sanatçı sitelerinden biri olma ayrıcalığına sahip…

Yalın, Derimod ve TOÇEV ile birlikte yürüttüğü köy okullarının onarım kampanyası ile gençlere destek verdi. Bu kampanya ya destek veren her bir ünlü adına Anadolu'daki bir köy okulu onarılarak eğitime kazandırıldı. Onarılan okullar bugün yüzlerce çocuğa eğitim imkanı sağlamaya devam ediyor. Yalın, Kastamonu-Doğanyurt Denizgörülen Yalın İlköğretim Okulu ile yarınlarımıza destek olmaya üzerine düşen sorumluluğa devam ediyor.

Albümleri
Ellerine Sağlık (2004)
Bir Bakmışsın (2005)
Herşey Sensin (2007)
Ben Bugün (2009)
Sen En Güzelsin (2012)
Bayıla Bayıla (2016)

Single'ları
"Anlat Güzel Mi Oralar?" (2011)
"Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda" (2013)
"Aşk Diye" (2014)
"Bir Bahar Akşamı" (2015)
"King for One Day" (2015)
"Yeniden" (2015)
"Benimki" (2015)
"Hele Bi Başla" (2018)
"Sensiz Ben Ne Olayım" (2018)
"Deva Bize Sevişler" (2019)
"Deme Bana Yokum" (2019)
"İstanbul" (2019)
"Ya Sabır" (2020)
"Halbuki" (2020)
"Oyunbaz" (2020)

Ödülleri
2005 11.Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Erkek Sanatçı
32.Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Erkek Solist
3. MÜ-YAP Müzik Ödülleri Altın Albüm (Ellerine Sağlık)
POPSAV Başarı Ödülleri Yılın Şarkısı (Küçücüğüm)

2006 4. MÜ-YAP Müzik Ödülleri Altın Albüm (Bir Bakmışsın)

2008 Power Türk Müzik Ödülleri En İyi Pop Erkek Sanatçı
Power Türk Müzik Ödülleri En İyi Pop Albüm (Her şey Sensin)
6. MÜ-YAP Müzik Ödülleri Altın Albüm (Her şey Sensin)

2010 37. Altın Kelebek Ödülleri Yılın En İyi Türk Pop Müziği Erkek Solisti
7. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri En İyi Albüm (Ben Bugün)
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
YALIN, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ