TUĞBA YURT

2 Eylül 1987 tarihinde, babasının işi dolayısıyla ikamet etmekte oldukları Belçika'da dünyaya gelmiştir. 8 aylıkken ailesi ile birlikte Türkiye'ye yerleşmiştir.

11 yaşından itibaren Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Klasik Batı Müziği eğitimi almıştır. Şarkıcı ayrıca Bursa Senfoni Orkestrası’nda Viyola çalmış ve yurt dışında çeşitli konserlerde farklı orkestralar ile görev almıştır. İlk albümü 6 Aralık 2013'te 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlanan 5 şarkılık "Aşk'a Emanet" albümüdür. Aşk'a Emanet adlı ilk albümünün çıkış parçası olan "Ağır Yaralı", Lara Sayılgan yönetmenliğinde kliplenmiştir. Ardından 30 Nisan 2014 tarihinde, 1994 yılında Sertab Erener'den dinlediğimiz ve sözleri Sezen Aksu, müziği ise Sezen Aksu ve Uzay Hepari imzası taşıyan "Sakin Ol" şarkısına Doğukan Manço ile birlikte single çalışması yapmışlardır. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekimleri tamamlanan, Ahmet Kural, Murat Cemcir ve tüm Kardeş Payı oyuncularının da yer aldığı klip, YouTube'da 100.000.000'u aşan izlenme oranı ile Türkiye'nin 2014 yılında en çok izlenen video klipleri arasına girmiştir. Ardından 2 Eylül 2014 tarihinde söz, müzik ve düzenlemesi Gökhan Özen'e ait olan "Aşk Sanmışız"'ı kendine has yorumuyla sevenleriyle buluşturmuştur.

2015'in yaz aylarına girerken 27 Mayıs 2015 tarihinde sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan ve daha önce yine Sezen Aksu'dan dinlediğimiz "Oh Oh" adlı şarkıyı DMC etiketiyle yayınladı. Düzenlemesi Serkan Balkan, remix versiyonu ise David Şaboy imzası taşıyan şarkının klip çekimleri Mustafa Özen tarafından Beykoz Kundura Fabrikası'nın içerisindeki platoda gerçekleştirilmiştir. Eski mahalle kültürünün anlatıldığı klipte Tuğba Yurt'a 85 kişilik bir cast ekibi eşlik etmiştir. Türk pop müziğinin genç sanatçısı, 2015 yılının Aralık ayında yine DMC etiketiyle sözleri Osman Hekimoğlu, beste ve düzenlemesi Ender Çabuker'e ait olan "Aklımda Sorular Var" adlı single çalışmasını yayınlamıştır. Murad Küçük yönetmenliğinde Atatürk Arboretumu'nda kliplenen "Aklımda Sorular Var" sade, süssüz ve doğal yapısıyla izleyenleri duygulandıran Tuğba Yurt, şimdilerde ise sözü ve müziği Onurr & Alper Narman imzası taşıyan ve Murat Joker yönetmenliğinde kliplenen single çalışması ''Güç Bende Artık'' ile bu yazın hitleri arasında yer almıştır.  2017 yılının Mart ayında, sözü Deniz Erten müziği Toylan Kaya'ya ait Destur adlı single çalışmasını yayınlamıştır.

Albümleri: Aşk'a Emanet, Sakin Ol, Aşk Sanmışız, Oh Oh, Aklımda Sorular Var, Güç Bende Artık, Destur, İnceden İnceden, Yine Sev Yine   

Ödülleri:
- En İyi Cover (20.İstanbul Fm Altın Ödülleri)
- 6. KTÜ Medya Ödülleri (En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı)
- Yılın En İyi Cover'ı (Yakın Doğu Üniversitesi 5.Video Müzik Ödülleri)
- Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı
- Yılın En Çok Dinlenen Kadın Sanatçısı (Dijital Dünyanın En'leri Ödülleri)
- Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Pop Sanatçısı (İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri)

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
TUĞBA YURT, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ