MUSTAFA CECELİ

2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya gelen Mustafa Ceceli’nin müziğe olan ilgisi ailesi tarafından çok küçük yaşlarında farkedildi. 6 yaşında piyano ile tanışan Ceceli’ye, almış olduğu 2 yıllık piyano eğitimi sonrası öğretmeni konservatuar eğitimi almasını önerdi. Lise yıllarında amatör olarak düzenlemeler yapmaya başladı. Üniversite sınavında Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği bölümünü kazanan Mustafa Ceceli aynı dönemde arkadaşlarının kurmuş olduğu bir grupta keyboard çalmaya başladı. Bir tarfatan da albüm yapmak isteyen sanatçılara demo kayıtlar hazırladı.
Fakültenin 3. yılında tekrar üniversite sınavına girerek Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı ve Ankara’daki müzik hayatını noktalayarak İstanbul’a geldi. 

İstanbul’a gelişinin ardından Cenk Eren’in vokalistliğini yapan Merih Ermakastar’ın şarkılarına düzenlemeler yaparak profesyonel aranjörlük hayatına adım attı. Piyasaya çıkan bu albümle birlikte Ozan Doğulu ile tanıştı ve o dönemde hazırlanmakta olan Kenan Doğulu’nun ‘’Demedi Deme’’ albümündeki ”Aklım Karıştı” şarkısının düzenlemesini yaptı.

 Bu şarkıda yaptığı başarılı düzenleme sonrasında Sezen Aksu’ya kadar uzanan müzik yolculuğu başlamış oldu. Sezen Aksu’ya hem albümlerinde hem de sahnede eşlik etmeye başlayan Ceceli’nin imza attığı aranjeler büyük ilgi gördü. Listelerde üst sıralarda yer alan İkili Delilik, Hükümsüz ve Gidemem şarkılarını düzenledi. Aynı tarihlerde düzenlemiş olduğu Çakkıdı şarkısı Türk Pop Müziğine yeni bir soluk getirdi ve yoğun ilgi gördü. Tarkan,Ajda Pekkan,Sertab Erener,Nilüfer,Aşkın Nur Yengi,Emre Altuğ,Nil Karaibrahimgil,Emre Aydın,Murat Boz ve pek çok sanatçının albümlerinde aranjör olarak çalıştı. 

DMC genel müdürü Samsun Demir’den gelen teklif üzerine Enbe orkestrası albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu’ya ait olan “Unutamam“ adlı şarkıyı seslendirdi. Şarkı 35. Altın Kelebek “En İyi Çıkış Yapan Solist’’ ve Power Türk Video Müzik Ödülleri “En İyi Çıkış Yapan Video Klip” ödüllerini aldı. Bu şarkıdaki etkileyici yorumuyla solistlik kariyeri de başlamış oldu. Daha sonra da Uzay Heparı “Sonsuza” albümünde “Karanfil’’ isimli şarkıyı düzenledi ve yorumladı. “Limon Çiçekleri” isimli ilk single çalısması 14 Temmuz 2009’da DMC etiketiyle piyasaya çıktı. Şarkı, müzik listelerinde 1 numaraya yükseldi ve yayın kuruluşları tarafından düzenlenen pek çok oylamada yılın en iyi single ödülünü aldı.


Yaklasık iki yıl süren çalışma sonrasında 20 Kasım 2009 tarihinde ilk solo albümü ile müzik marketlerdeki yerini aldı. Bu albümünden kısa bir süre sonra14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlanan Hastalıkta Sağlıkta piyano versiyonu piyasaya çıktı. 16.Kral TV Müzik ödülleri gecesinde ‘’En Iyi Erkek Sanatçı’’ ve ‘’En Iyi Albüm’’ ödüllerine ve 37. Altın Kelebek ödüleleri gecesinde ‘’En Iyi Çıkış Yapan Sanatçı’’ ödülüne layık görüldü.

2010 Yaz aylarında albüm şarkılarının remixlerinin ve ”Hata” isimli 1 yeni şarkının bulunduğu `Mustafa Ceceli Remixes`albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Yılın sonunda Enbe Orkestrası’na ikinci ve son kez konuk olan Ceceli’nin seslendirdiği ’Eksik’ ve ‘Yağmur Ağlıyor’ şarkıları yoğun ilgi gördü. ‘Eksik’ şarkısı Mustafa Ceceli / Elvan Günaydın düeti aday olduğu bütün dallarda ödülleri aldı ve dijital ortamda en çok dinlenen şarkı oldu.

2011 yılı sonunda Iskender Paydaş zamansız şarkılar albümünde ‘Sensiz Olmaz ki’ adlı Kayahan şarkısını tekrardan seslendirdi.

2 Nisan 2012 Pazartesi günü yeni albümü Es i müzik piyasasına sundu ve ilk video klibini de albümle aynı adı taşıyan "Es" adlı şarkıya Murad Küçük yönetmenliğinde çekti. İkinci video klibini ise "Bir Yanlış Kaç Doğru" adlı şarkısına çekti. Ağustos 2012'de ise Es albümü parçalarının ve iki yeni parçanın bulunduğu Es Remixes albümünü çıkardı. Albümdeki eski bir Sezen Aksu parçası olan "Bir Zamanlar Deli Gönlüm" isimli parçaya klip çekti. 2012'nin sonlarında ise "Sevgilim" parçasına dostları ve müzisyen arkadaşlarıyla bir klip çekti.

Yılın başlarında Es albümünde bulunan "Aman" parçasına Duygu Çetinkaya ile bir klip çekti. 19. Kral TV Müzik Ödülleri yeni adıyla Türkiye Video Müzik Ödülleri'nde Es albümü ile En İyi Albüm ve En İyi Erkek Sanatçı ödüllerini aldı. Ceceli, profesyonel aranjörlük hayatını bırakmayıp Sertab Erener, Burcu Güneş, Ziynet Sali, Bengü, Murat Boz, Emre Aydın gibi sanatçılara aranjeler yaptı.

Temmuz ayında önceden Erol Evgin'in seslendirdiği "Söyle Canım" adlı bir single çıkardı ve o single'a klip çekti. Yaz aylarında birçok yerde konser verdi. Remixes albümünde bulunan "Dünyanın Bütün Sabahları" adlı parçasına Murat Küçük, "Oyun Olmazdı Aşkla" şarkısına ise Emre Aydın yönetmenliğinde klip çekti. Bunun yanı sıra O Ses Çocuklar adlı yarışmada Murat Boz ve Hadise eşliğinde jüri üyesi oldu. Es albümünde bulunan "Aşikâr'dır Zat-ı Hak" şarkısına ayrıca arapça ve ingilizce dillerinde klipler çekmiştir.

2014-günümüz: Kalpten, Aşk İçin Gelmişiz ve Zincirimi Kırdı Aşk Kalpten İsimli yeni albümünü de 15 Aralık 2014 tarihinde yayınlanmıştır.Yine Kalpten adlı albümünden Hüsran isimli şarkısına 3VFX yönetmenliginde 3D teknolojisi kullanılarak klip çekilmiştir. Klip 23 Aralık 2014 günü tüm dijital platformlarda yayınlanmıştır. 2015'te Ceceli'nin yeni albümü Aşk İçin Gelmişiz yayımlandı. Ceceli'nin 2014 yılında Kalpten albümün ardından beklenen beşinci stüdyo albümü. Ceceli Müzik etiketi ile İTunes'da 5 Aralık 2015'te, müzik marketlerdeki raflara 7 Aralık 2015'te sunulmuştur. Albümde toplamda 11 şarkı bulunmaktadır. Bu albümün tarzı tasavvuf yani ilahi albümüdür.

Albümleri
Mustafa Ceceli (2009)
Es (2012)
Kalpten (2014)
Aşk İçin Gelmişiz (2015)
Zincirimi Kırdı Aşk (2017)

Ödülleri 
8 Powertürk Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Video (Karanfil)
35. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Solist
İstanbul FM Altın Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
En İyi Single - Bay (Limon Çiçekleri)
2010 Kral Tv Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Albüm (Mustafa Ceceli 2009)
MÜ-YAP Ödülleri Altın Plak (Mustafa Ceceli 2009)
37. Altın Kelebek Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Solist
Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri Yılın En İyi Çıkış Yapan Şarkısı (Hastalıkta Sağlıkta)
Altın Kariyer Ödülleri En İyi Pop Erkek Sanatçı
7.Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri En İyi Erkek Pop Müzik Sanatçısı
1.Pal Fm Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı
14.İstanbul Fm Altın Ödülleri En İyi Albüm - Bay (Mustafa Ceceli 2009)
Siyaset Dergisi Ödülleri Yılın Türk Pop Müzik Erkek Sanatçısı
2011 17. Kral Müzik Ödülleri Yasal Olarak En Çok İndirilen Şarkı (Dön)
En İyi Düet (Eksik)
1.TRT Müzik Ödülleri Yılın Erkek Sanatçısı
Türkiye'nin En'leri Ödülleri En Beğenilen Erkek Ses Sanatçısı
2012 2. Pal FM Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Cover (Sensiz Olmaz Ki)
En İyi Düet (Eksik)
25. Uluslararası Tüketici Zirvesi Kalite Ödülü
11.Avrupa Gazeteciler Derneği Medya Ödülleri En İyi Pop Sanatçısı
2013 Namık Kemal Üniversitesi 1.Medya Ödülleri En İyi Erkek Şarkıcı
1.Türkiye Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Albüm (Es)
Müyap Dijital En Çok Dinlenilen Şarkı (Es)
3.Pal FM Müzik Ödülleri En İyi Şarkı (Es)
En İyi Erkek Sanatçı
10.Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri En İyi Şarkı (Es)
1.Lefke Avrupa Üniversitesi Ödülleri En Başarılı Erkek Vokal Albümü (Es)
Karadeniz Vakfı Ödülleri Yılın En Başarılı Pop Müzik Erkek Sanatçısı
40.Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
2014 2.Türkiye Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
Radyolarda Şarkısı En Çok Çalınan Sanatçı
2015 Yeşilayın En'leri Zümrüdüanka Ödülleri En Yeşilaycı Sanatçı
Ege Üniversitesi 4.Medya Ödülleri En İyi Albüm (Kalpten)
En İyi Düet (Şeker)
3.Taksiciler Derneği Ödülleri Yılın En İyi Erkek Pop Sanatçısı
3.Türkiye Müzik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Düet (Şeker)
En İyi Aranjör (Kalbimin Tek Sahibine)[
MGD 21.Altın Objektif Ödülleri En İyi Erkek Yorumcu
42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri En İyi Türk Pop Müziği Erkek Solist
DMC Ödülleri Dijital Satış Ödülü (Gül Rengi)
2016 Çekmeköy 2023 1.Sosyal Farkındalık Ödülleri En İyi Albüm (Aşk İçin Gelmişiz)
2.Türkiye Gençlik Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
Ege Üniversitesi 5.Medya Ödülleri En İyi Erkek Sanatçı
En İyi Albüm (Aşk İçin Gelmişiz)
3.Mersin Altın Palmiye Ödülleri Yılın Erkek Pop Sanatçısı
Moon Life Dergisi ödülleri Yılın En İyi Pop Erkek Sanatçısı
Yılın En İyi Albümü (Aşk İçin Gelmişiz)
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
MUSTAFA CECELİ, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ