MEYRA

Meyra, İstanbul'da doğdu. Meyra'nın müziğe olan yeteneğini 9 yaşındayken ünlü bestekar Avni Anıl keşfetti. Bunun üzerine, Meyra 10 yaşında İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nda 8 sene sürecek olan akademik müzik eğitimine başladı. Lise yıllarında bazı sanatçılara vokal yaparak kariyerinin ilk adımlarını atan Meyra, 18 yaşında yaptığı "Nurtopu" albümü ile müzik sektörüne başarılı bir giriş yaptı ve büyük kitlelere ulaşmayı başardı. Meyra, ilk albümünden sonra Amerika'da yaşadığı 5 yıl süresince müzik kariyerine "New World School of The Arts' ta" akademik opera eğitimiyle devam etti. Lirik soprano sesini profesyonel bir arya yorumcusu olarak geliştirmeyi başaran Meyra, aldığı müzik eğitimi ile yetinmeyerek Amerikalı müzisyenlerle çalıştı ve başarılı İngilizce şarkılar ortaya koydu. Özellikle, "Only when I Breath" isimli şarkısı ve gösterdiği performans ile Arif Mardin'in de dikkatini çekmeyi başardı. 2003 yılında Türkiye'ye dönüş yapan Meyra, Müzik Direktörlüğünü Ozan Çolakoğlu'nun üstlendiği, Sezen Aksu, Aysel Gürel, Ümit Sayın, Zeynep Talu gibi müzik dünyasının başarılı isimlerinin imzasının yer aldığı; Özgür Buldum, Volga Tamöz, Aytuğ Yargıç ve Alper Erinç'in de muhteşem aranjeleri ile fark yarattığı Başka Bir Kadın isimli yeni albümü ile müzikseverlerle buluştu. Meyra, Başka bir kadın albümü ile 2. kez yeniden başarılı bir çıkış yakaladı ve müzik dünyasında kalıcı olacağını güçlü bir şekilde hissettirdi. Yeni albümüyle müzik eleştirmenlerinden ise tam not alan Meyra, farklı müziği ve sahne showlarıyla vizyonu olan bir sanatçı olduğunu kanıtladı. 

Uzun yıllar Amerika'da yaşamanın avantajlarını müziğine yansıttığına inanan Meyra, güçlü yorumculuğunun yanı sıra bu kez söz yazarı ve besteci olarak kendi şarkılarını görücüye çıkarttı. Albümde sözü ve müziği Meyra'ya ait tam 4 şarkı yer aldı. Meyra; Albinoni'nin 1600'lü yıllarda yarattığı "Adagio" adlı klasik eserini de opera -şan tekniğiyle Türkçe ve İtalyanca olarak yorumladı. Ajda Pekkan'ın Sana ne Kime ne adlı klasik parçası da yeni düzenlemesi ve Meyra'nın özgün yorumuyla albümde dikkat çeken cover şarkılar arasında yer aldı. Meyra, 2007 yılında oyunculuğa da adım attı. Şöhret Okulu ve Ateşten Koltuk isimli iki televizyon dizisinde başrollerden birinde oynayarak oyunculukta da yeteneği olduğunu kanıtlayan Meyra bu alanda da kariyer yapma isteğini açıkça ortaya koydu. Meyra 2008 yılında içinde bulunduğu önemli projelerle adından sıkça bahsettiriyor. Rock on Broadway isimli müzikalde bir müzikal star olarak performans gösteren Meyra kariyerinde sağlam bir adım daha atarak, bir hayalini daha gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor. Ayrıca dünyaca ünlü tenor Mario Frangoulis ile beraber verdikleri konser, Meyra'nın kariyerinde önemli bir nokta oluştururken, klasik müzikteki birikimini ve yeteneğini sergilemesi için kendisine tam bir fırsat yaratmış oldu. Lirik soprano sesini; Batı müziği eserlerinde bir Arya, Pop eserlerde ise bir pop müzik yorumcusu olarak, iki farklı tarzda rahatça kullanabilen Meyra, 2009 yazını Samsun Demir'in prodüktörlüğünde oluşturduğu muhteşem bir albümle taçlandırdı: "Meyra ve Dört Tenor" adlı albümde sanatçıya müzik dünyasının dev isimleri eşlik etti. Dünyaca ünlü tenor Mario Frangoulis "Vincero Perdero"da, Ferhat Göçer "Son Sevdiğim"de, Burak Kut "Karar Bize Ait"te ve Cemil Demirbakan "Ağladın Ya" adlı şarkıda Meyra'la birlikte düet yaparak "Meyra ve Dört Tenor"a imzalarını attılar. Dört büyük tenoru bir araya getirerek Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren Meyra, bu projeyle uluslararası bir başarıya da imza atıyor. Sanatçının Mario Frangoulis'le düet yaptığı "Vincero Perdero" adlı eser, aynı zamanda dünyaca ünlü star Mario Frangoulis'in on yıl önce seslendirdiği çıkış parçası olma özelliğine de sahip. 

Meyra iki yıl aradan sonra yeni single çalışması “Son Liman” ile Nisan ayında müzikseverle buluştu. GNL etiketiyle yayınlanan single çalışmasının sözleri Daniel Taşel’e bestesi ve düzenlemesi Febyo Taşel’e ait. “Son Liman” ın Daniel Taşel imzalı bir de remiks versiyonu bulunuyor.

Albümler
Bana Gel (1993) Peker Müzik Yapım - Hümeyra adıyla
Nur Topu (3 Ekim 1996)
Başka Bir Kadın (27 Ekim 2005
4 Tenor (Haziran 2 Haziran 2009)[8]
Aşklayalım (11 Mart 2011)
Son Liman (3 Nisan 2013)
Sen Anla (ft. Cemil Demirbakan) (7 Nisan 2014)
Karla Karışık (14 Nisan 2015)

Düetler
Karar Bize Ait (Burak Kut ile)
Ağladın Ya (Cemil Demirbakan ile)
Son Sevdiğim (Ferhat Göçer ile)
Vincero Perdero (Mario Frangoulis ile)
Beni Sensiz Düşünme (Cemil Demirbakan ile)
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
MEYRA, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ