LEVENT YÜKSEL

Levent yüksel, 21 ekim 1964 yılında antalya"da dünyaya geldi. İlkokulu özel antalya ilkokulu"nda, ortaokulu antalya hızır reis ortaokulu"nda bitirdi. Küçük yaşlardaki müziğe olan merakı, ortaokul yıllarından itibaren belirgin hale geldi ve ilk olarak gitar çalmaya başladı. O yıllarda antalya"da bir düğün salonunda çalışarak ilk müzisyenlik deneyimlerini yaşadı.
Antalya lisesi"nde okurken, müzisyen olmaya karar verip istanbul"a geldi. Şimdiki adıyla istanbul üniversitesi devlet konservatuarı olan belediye konservatuarı kontrbas bölümü"nde okurken düğün salonlarında, etap marmara ve çeşitli gece kulüplerinde bas çalmaya başladı.

18 ay askerlik yaptıktan sonra istanbul"a dönüp, fatih erkoç ve sertab erener"inde bulunduğu bir dans müziği orkestrası ile iki yıl boyunca çalıştı. Daha sonra sezen aksu ile tanışıp, hem bas çalıp, hem de vokal yapmıştır. Müzisyenlik ve vokal deneyimlerinin üstüne 1993 yılında ilk albümü "med-cezir" piyasaya çıktı. Bir milyon satışa ulaşan bu ilk albüm ile çok başarılı bir çıkış yapan levent yüksel, sezen aksu ve sertab erener ile yaptığı canlı performanslar ile halkın en sevdiği sanatçılar arasına girmeye başarmıştır.levent yüksel, ilk albüm başarısının sevincini yaşarken, birçok acıyı da birlikte yaşamak zorunda kaldı. Anneannesinin ve uzay heparı"nın ölümü, o dönemdeki eşi sertab erener"in geçirdiği ameliyatlardan sonra beyninden virutik bir rahatsızlık geçirerek, ölümden döndü. Yaklaşık 1 yıl dinlenme dönemi geçirdikten sonra 1995 yılında levent yüksel"in ikinci kaseti piyasaya çıktı. Beşyüzbin üzerinde satış yakalayan bu albümden çıkan "zalim" ve "karaağaç" gibi şarkılar haftalarca listelerde kaldı. İkinci albümünden sonra ilk solo konserlerine başladı.

1997 yılında "bi daha" single"ı ile ulaşılması imkansız görünen bir satışa ulaştı. Yaklaşık 300.000 adet single satışının yanı sıra, şarkı türk halkı tarafından da maçlara slogan ve tv programlarına isim olacak kadar çok sevildi. 1998 yılında "adı menekşe" adlı üçüncü albümünü çıkaran levent yüksel, aynı yıl yaklaşık 50 konser ile türkiye"nin dört bir tarafındaki hayranları ile buluştu. Kasım 1998 tarihinden itibaren sahne ve albüm çalışmalarına ara veren sanatçı, 2000 yılı kasım ayında 4. Albümü aşkla ile yeniden müzik dünyasına geri döndü. Çalışmaları 2 yıl süren bu albümde çok değerli müzisyenlerle işbirliği yapan levent yüksel aynı zamanda ilk defa kendi albümünün müzik direktörlüğünü yaptı. Sezen aksu, aysel gürel, bülent ortaçgil, ümit sayın ve mirkelam gibi sanatçıların yanı sıra albümde kendisine ait 3 adet beste bulunmaktadır.

27 Mayıs 2004 tarihinde Uslanmadım albümünü yayınlamış ve bu albümde Orhan Gencebay'ın şarkısı "Yarabbim"'i yeniden seslendirmiştir.

 Kadın sanatçıların seslendirmiş olduğu eski şarkıları yorumladığı 26 Mart 2006 tarihinde çıkardığı Kadın Şarkıları albümü Yüksel'in toplamda yedinci albüm çalışması olmuştur. Yüksel albümü için bir röportajında, yeni albümünde neden sadece kadın şarkılarına yer verdiğini, Tanju Okan'ın, "Kadınım" şarkısı gibi erkeklere ait eserler var. Emre Altuğ ve Yaşar ile de çalışmıştır. İbret-i Alem ve Sıcak albümündeki bazı şarkıları Emre Altuğ, Levent Yüksel ile düet yaparak söylemiştir.

Albümleri:

1993: Med Cezir

1996: Levent Yüksel'in 2. CD'si

1998: Adı Menekşe

2000: Aşkla

2004: Uslanmadım

2006: Kadın Şarkıları

2008: Sıfır Km (Sıfır Km adlı grubuyla birlikte)

2012: Topyekûn

Single

1997: Bi'Daha

2010: Aşk Mümkün Müdür Hala

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
LEVENT YÜKSEL, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ