GÜLŞEN

Ordu kökenli bir ailenin çocuğu olarak 29 Mayıs 1976 tarihinde İstanbul'da doğdu.
Türk müziği eğitimi aldıktan sonra ilk albümü Be Adam'ı 1996 Temmuz'unda Raks Müzik'ten çıkararak iyi bir çıkış yakalayan Gülşen'in bu albümünden "Gel Çarem", "Be Adam", "Saz Mı Caz Mı?" ve "Son Sözüm" olmak üzere 4 video klip yayınlanmıştır.
Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde bu albüm ile beraber sanatçı, "En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı" dalında adaylık kazanmıştır. İlk albümünden iki sene sonra yayınladığı ikinci albümü Erkeksen ise 1998 Aralık ayında Prestij Müzik tarafından yayınlanmış ve bu albümden de "Yiğidim", "Delisin" ve "Gözü Karalım" isimli parçalara video klip çekilmiştir.
Üçüncü albümü Şimdi, 2002 Ocak ayında yine Prestij Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini almıştır.

5 Ekim 2004 tarihinde, sanatçının müzikal hayatındaki en önemli hitlerinden biri olan "Of... Of..."la aynı ismi taşıyan dördüncü stüdyo albümü piyasaya sürülmüştür. Şarkının sözü ve müziği Türk pop müziğinin önemli bestecilerinden Nazan Öncel'e ait olan şarkı sanatçıya önemli bir başarı getirmiş ve yıl içerisinde Kral TV Video Müzik Ödülleri'nde "En İyi Kadın Sanatçı" ve “ En İyi Klip” dallarında ödül kazandırmıştır. Albümden yayınlanan diğer video klipler ise sırasıyla sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olan "Sakıncalı", "Nazar Değmesin" ve bir Sezen Aksu şarkısı olan "Sarışınım" parçalarıdır.
21 Şubat 2006 tarihinde çıkardığı “Yurtta Aşk Cihanda Aşk” sanatçının beşinci albümüdür. Albümün çıkış parçası olarak belirlenen ve bir Altan Çetin şarkısı olan "Ya Tutarsa" MTV listelerinde 3 numaraya kadar yükselmiş ve bu albümle Gülşen, Müyap Müzik Ödülleri tarafından ödüllendirilmiştir. Albümle aynı adı taşyan şarkı, "Yurtta Aşk Cihanda Aşk" ikinci video klip olurken, bir Halil Koçak bestesi olan "Canın Sağolsun" ise albümün son video klip çalışması olmuştur. 
Rec By Saatchi'ye transfer olan sanatçı “ Ama Bir Farkla” albümünü 20 Ağustos 2007'de piyasaya sürmüş, albümün ilk video klip şarkısı ise "Kara Böcükler" olmuştur. Albümün ikinci video klibi "E Bilemem Artık" Billboard Türkçe Top 20 Listesi'nde 1 numaraya kadar yükselmeyi başarmış, ayrıca Avrupa radyo listelerinde ise 92 numaraya yükselmiştir. Son video klip "Su Gibi Geçerdi Zaman"a çekilirken, klip çekilmeyen “Muhtelif Zamanlar” radyolarda en çok yayınlanan şarkı olmuştur.
2008 yazı için yeni bir imaj ile dinleyicilerinin karşısına çıkan sanatçının, piyasaya sürdüğü latin bir şarkı olan "Yapamazsan Yok" un ardından, genç yaşta hayatını kaybeden ünlü müzisyen Uzay Heparı'nın anısına yapılan albümde, daha önce Sertab Erener tarafından yorumlanan "Sakin Ol" isimli parçayı yeniden yorumlamıştır.
24 Aralık 2009'da ise 7. stüdyo albümü "Önsöz", Sony Music Entertainment tarafından yayınlanmıştır. 

Sanatçı bu albümde ünlü aranjör Ozan Çolakoğlu ile çalışmış, albümün ilk video klibi ise "Bi' An Gel" olmuştur. Bu parçayla listelere hızlı bir giriş yapan Gülşen, uzun bir süre listelerde 1 numarada kalmıştır.Sanatçı çok geçmeden bir sonraki klibini Mart ayında "Ezberbozan" adlı şarkısına çekmiştir.Bu şarkıyla da listelerde kısa sürede 1 numaraya yükselen Gülşen 2010'un hitlerinden birisine imza atmış, şarkı büyük ilgi görmüştür.Özellikle sözleriyle dikkat çeken "Ezberbozan", gitar ve flütün başrolde olduğu düzenlemesiyle de sanatçının diskografisinde farklı bir yer edinmiştir.Sanatçı albümün bir sonraki klibini Haziran sonunda albüme ismini veren parçası "Önsöz"e çekmiştir.
Sosyal sorumluluk projelerinde de sık sık yer alan sanatçı, 115 yıllık şefkat yuvası Darülaceze yararına konser vermek üzere bu proje için “Hayat Bir Su” adlı özel bir şarkı yazmış ve Ozan Çolakoğlu ile birlikte bestelemıştir.
UNICEF için ise bu kez 2011 yılında En Parlak Yıldız (Stars of İstanbul) adlı bir şarkı yazıp bestelemiştir.
Albümün son video klibi "Dillere Düşeceğiz Seninle" ise Kasım ayının ilk günlerinde yayınlanmış, 

Siyaset Dergisi Ödülleri'nde "Önsöz" albümü ile "En İyi Albüm" dalında ödül almıştır.
1,5 yıl aradan sonra 2 Mayıs 2011 tarihinde yayınlanan "Yeni Biri" adlı single’ı ile listelerde 1 numaraya yükselmiştir. Aynı yıl “Sözde Ayrılık” adlı ikinci single’ını çıkarmış ve bu şarkısıyla uzun bir süre müzik listelerinde 1. sırada kalmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra Ozan Çolakoğlu'nun aranjörlüğünde Hadise'ye verdiği "Superman" adlı şarkı listelerde sağlam bir yer edinmiş, Sibel Can'a verdiği "Suistimal" ve “Başı Bağlı” şarkıları sanatçının farklı zamanlarda çıkan albümlerinde favori parça olarak gösterilmiştir.Gülşen, Bülent Ersoy'a verdiği bir şarkı ile de söz yazarı ve besteci kimliğinde de emin adımlarla ilerlediğini göstererek başarılarına başarı katmaktadır. Sözlerini Yıldız Tilbe’nin yazdığı Emir’in seslendirdiği “Sudan Sebep” adlı parçanın bestesine imza atmıştır. Murat Dalkılıç’ın seslendirdiği son zamanların müzik listelerinde en üst sıralarda yer alan “Bir Güzellik Yap” adlı parçanın da söz ve müziği Gülşen’e aittir.
Ozan Çolakoğlu’nun albümünde yer alan sözleri Gülşen'e müziği ise yine Gülşen ve Ozan Çolakoğlu'na ait olan “Seyre Dursun Aşk ile radyolarda yer almaktadır.
2013 yılında çıkardığı ‘Beni Durdursan Mı’ albümüyle 100.000 bin satışa ulaşmıştır. Ayrıca bu albümün çıkış parçası ‘Yatcaz Kalkcaz Ordayım’ 26 milyon kişi tarafından izlenerek bir rekora imza atmıştır. 
Yine bu yıl içerisinde sözleri Gülşen’e ait ‘Ara Sıcak’ ve ‘Tesir Altında’ büyük ilgi toplamıştır.

Nisan 2014'te Murat Boz ile düet yaptığı "İltimas" ile Türkiye'de tekrar bir numara oldu. Daha sonra Ozan Doğulu'nun 130 Bpm Moderato (2014) albümündeki "Namus" şarkısını ve Kayahan En İyileri No.1 (2015) albümündeki "Emrin Olur" şarkısını seslendirerek müzikal çalışmalarına devam etti.

 Mayıs 2015'te dokuzuncu stüdyo albümü Bangır Bangır'ı yayımlayarak D&R'ın Çok Satanlar listesine bir numaradan girdi ve yıl sonuna kadar 100 bin kopya satarak yılın en çok satan ikinci sanatçısı unvanına erişti. DMC'den altın sertifika alan albümün aynı adlı çıkış şarkısı, Türkiye'de 13 hafta bir numarada kaldı ve yıl boyunca Google'da en çok aranan şarkı olurken YouTube'da ise en çok izlenen video klip oldu. Ayrıca 42. Altın Kelebek Ödülleri'nden Yılın Klibi ve Yılın Şarkısı ödüllerini kazandı.

Gülşen, son üç albümünün yapımcısı olan aranjör ve besteci Ozan Çolakoğlu ile Haziran 2016'da evlendi. Çiftin ilk çocuğu Azur Benan, Ocak 2017'de Fulya, Şişli'de dünyaya geldi.

 2018-günümüz: Onuncu albüm

2018 yılında şarkıcı, Yıldız Tilbe'nin Yıldızlı Şarkıları albümü için "Delikanlım" şarkısını seslendirdi ve onuncu stüdyo albümünün habercisi olan "Bir İhtimal Biliyorum" şarkısını yayımladı. Şarkı çıktığı hafta Türkiye'de dijital satış listelerinin zirvesine oturdu, MusicTopTR En Hızlı Yükselenler Listesi'ne bir numaradan girdi ve ardından Türkiye resmî listesinde de bir numara oldu. Telifmetre tarafından paylaşılan bilgilere göre Gülşen, 2019'un ilk altı ayında Türkiye'de radyo ve televizyonlarda en çok çalınan kadın şarkıcı oldu.

Albümleri:

Be Adam (1996)

Erkeksen (1999)

Şimdi (2001)

Of... Of... (2004)

Yurtta Aşk Cihanda Aşk (2006)

Ama Bir Farkla (2007)

Önsöz (2009)

Beni Durdursan mı? (2013)

Bangır Bangır (2015)


Ödülleri


2004

İstanbul FM Altın Ödülleri

Altın Ödül


2005

11.Kral TV Video Müzik Ödülleri

En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

Yılın Şarkısı (Of Of)

 MGD Altın Objektif Ödülleri

Yılın Şarkısı (Of Of)

Yılın Klibi (Of Of)

 32.Altın Kelebek Ödülleri

En İyi Çıkış Yapan Kadın Solist

Yılın Şarkısı (Of Of) 


2007

MÜ-YAP Ödülleri

Altın Albüm (Yurtta Aşk Cihanda Aşk)

 

2008

14.Kral TV Video Müzik Ödülleri

En İyi Pop Müzik Kadın Sanatçı

 

2011

Siyaset Dergisi Ödülleri

Yılın Albümü (Önsöz)

AB Kalite Ödülleri

Yılın Albümü (Önsöz)

Quality Of Magazine Dergisi Ödülleri

En Quality Albüm (Önsöz)

 

2012

Pal Fm Müzik Ödülleri

En İyi Single (Yeni Biri)

Siyaset Dergisi Ödülleri

En İyi Söz Ve Beste Yazarı

Yılın Şarkısı (Sözde Ayrılık)

 

2014

Yeditepe Üniversitesi Dilek Ödülleri

En İyi Kadın Albüm (Beni Durdursan Mı)

4.Pal Fm Müzik Ödülleri

En İyi Albüm (Beni Durdursan Mı)

2.Türkiye Müzik Ödülleri

En İyi Kadın Sanatçı

En İyi Albüm (Beni Durdursan Mı)

En İyi Şarkı (Yatcaz Kalkcaz Ordayım)

En İyi Söz Yazarı

En İyi Besteci

13.Magazinci.com İnternet Medyası (En İyiler)

En İyi Albüm (Beni Durdursan Mı)

MGD 20.Altın Objektif Ödülleri

En İyi Albüm (Beni Durdursan Mı)

En İyi Şarkı (Yatcaz Kalkcaz Ordayım)

41.Magnum Altın Kelebek Ödülleri

En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solist

Yılın Şarkısı (Yatcaz Kalkcaz Ordayım)

DMC Ödülleri

100.000 CD'yi Aşan Albüm (Beni Durdursan Mı)

İstanbul Fm 20.Altın Ödülleri

En İyi Düet (İltimas)

 

2015

22.İTÜ EMÖS Başarı Ödülleri

Yılın En Başarılı Şarkısı (İltimas)

Arel Üniversitesi 4.Medya ve Sanat Ödülleri

En Beğenilen Düet Şarkı (İltimas)

3.Türkiye Müzik Ödülleri

Radyolarda En Çok Çalan Şarkı (İltimas)

En İyi Cover (Emrin Olur)

KKTC Cypaparazzi Ödülleri

En İyi Şarkı (Bangır Bangır)

En İyi Albüm (Bangır Bangır)

42.Pantene Altın Kelebek Ödülleri

En İyi Türk Pop Müziği Kadın Solist

Yılın Klibi (Bangır Bangır)

Yılın Şarkısı (Bangır Bangır)

Haliç Üniversitesi 2015'in En'leri Ödülleri

Yılın En İyi Albümü (Bangır Bangır)

DMC Ödülleri

100.000 CD'yi Aşan Albüm (Bangır Bangır)

 

2016

6.Elle Style Ödülleri

Elle Style Yılın Kadın Müzik Starı

5.TURKMSIC Yılın En'leri Ödülleri

Yılın En İyi Albümü (Bangır Bangır)

13.Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri

En İyi Kadın Pop Müzik Sanatçısı

En İyi Video Klip (Bangır Bangır)

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Özel Ödülü

43.Pantene Altın Kelebek Ödülleri

 

2019

PowerTürk Müzik Ödülleri

En Güçlü Kadın Şarkıcı


Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
GÜLŞEN, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ