Gérard Depardieu ve Hugh Jackman Türkiye' ye Geliyor

24.09.2014

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, yeni yıldan itibaren iki dünya starını İstanbul’da ağırlayacak.Dünya sinemasının önemli isimlerinden Fransız Gerard Depardieu ve X-Man, Wolverine, Çelik Yumruklar ve Sefiller müzikal sinema filmiyle tanınan Hollywood yıldızı Hugh Jackman, bu kez filmleriyle değil, sahne performanslarıyla izleyici karşısına çıkacak. Depardieu 8 Ocak 2015’te Love Letters/Aşk Mektupları oyunuyla, Hugh Jackman ise şarkıcılık ve danstaki yeteneklerini gösterdiği ‘An Evening with Hugh Jackman’ ile 17-20 Mart tarihleri arasında Zorlu sahnesinde olacak.

İki oyuncuyu aynı sahnede buluşturan Aşk Mektupları, Pulitzer Tiyatro Ödülleri’nde finale çıkmış ve 30’dan fazla dile çevrilmiş bir A. R. Gurney oyunu. Oyunda Depardieu’ya Cannes, Golden Globe ve Cesar Ödülleri sahibi Anouk Amiee eşlik edecek.

Uzun bir masada geçen oyunun merkezinde Melissa Gardner ve Andrew Makepeace bulunuyor. Mektuplaşma formatında gelişen oyunda, iki karakter masalarda yan yana oturur. Ayrı geçen elli yıla yakın bir süre zarfında hayallerinden, umutlarından, hedeflerinden, hayal kırıklıklarından, zaferlerinden ve yenilgilerinden bahsettikleri mektup, not ve kartpostallarını okurlar. Daha önce Elizabeth Taylor ve Mel Gibson gibi ünlü oyuncuların da sahnelediği oyun İstanbul’da tek gece oynanacak.

Hugh Jackman’a İstanbul’daki ‘An Evening with Hugh Jackman’ adlı performansında 18 kişilik orkestra ve dansçılar eşlik edecek. Sanatçı gösteride ‘Singin’ in the Rain’ ve ‘Guys and Dolls’ gibi klasik olmuş müzikallerden yorumlara da yer verecek.

Gösteri ve konserler

Geçen yıl 120 bin biletin satıldığı Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM), bu yıl çağdaş sanata da yer verecek. Venedik Bienali 2015'te Japonya'yı temsil edecek olan dünyaca ünlü sanatçı Chiharu Shiota, özel olarak ürettiği eseri ‘İlk Ev' ile 8 Ekim'den itibaren bir yıl boyunca PSM’de ücretsiz izlenebilecek. Yılın merakla beklenen diğer gösteri ve konserlerinden bazıları ise şöyle: Güzel ve Çirkin (8-26 Ekim), Musical Hits (27 Kasım), Spirit Of İstanbul (19 Kasım), New York City Ballet (12-14 Mart), Alaturka Records (22 Kasım), La Boheme (18-24 Ocak 2015).

Kaynak; (Zaman)

Gérard Depardieu ve Hugh Jackman Türkiye' ye Geliyor / Gérard Depardieu ve Hugh Jackman
Gérard Depardieu ve Hugh Jackman
Diğer Haberler
Benjamin Kaya | Sanatçı Kariyer Danışmanlığı, Sanatla Marka Planlama, Sanatsal Proje Yönetimi, Sanatçı Menajerliği, Albüm Prodüktörlüğü, Sanatçı Sahne Fiyatları bilgilendirme, Sanatçı Konser Organizasyonu, Belediye Festival Organizasyonu, Festival Organizasyon Firması, Bahar Şenlikleri Organizasyonu, Piknik Organizasyonu, Motivasyon Organizasyonu, Kongre Bayi Toplantı Organizasyonu, Düğün Sanatçı Organizasyonu, DJ Perküsyon Show Organizasyonu, Defile Organizasyonu, Gösteri Show Organizasyonu, Sahne Sunucu Organizasyonu, Fotoğraf Kamera Video Çekimleri Organizasyonu, Kokteyl Organizasyonu, Dans ve Oryantal Show organizasyonu, PR Danışmanlığı, Sosyal medya yönetimi hizmetlerini sektörde Başarılı bir şekilde çözüm oratakları ile gerçekleştirmektedir. Güncel Sanatsal ve Magazin Haberlerine Sitemizden Ulaşabilirsiniz.
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ