ÇELİK

1966 yılında İstanbul’ da doğdu. İk öğrenimini Pendik Süreyya Paşa İlkokulu’ nda, orta ve liseyi Pendik lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümünü kazanmasına rağmen devam etmedi ve babasından gizli konservatuar sınavlarına girdi ve kazandı. 1985’ te İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümüne kayıt yaptırdı ve kontrabas enstrümanını seçti.
Konservatuarla birlikte başlayan müzik yaşamında hızla yükseldi. Babasının ani ölümü ile sarsıldı ve bir süre ailesinin geçimini sağlamak için değişik yerlerde gitar çaldı, şarkı söyledi ve özel organizasyonlarda yer aldı. Müjdat Gezen, Cenk Koray, Cem Özer, Ayşen Gruda gibi ünlü isimlerle Kabare’ lerde çalıştı.

1989’ da okul arkadaşları İzel Çeliköz ve Ercan Saatçi ile birlikte grup kurmaya karar verdiler ve 1991’ de "Özledim" isimli ilk albümleri çıktı. Çelik daha sonra gruptan ayrıldı ve yoluna tek başına devam etmeye karar verdi.

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
ÇELİK, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ