OZAN DOĞULU

17 Ekim’de Ankara’da doğdu. Küçük yaşlarda ailesinin hediye ettiği gitarla müziğe olan ilgisi farkedildi.Bu ilgiyi, farklı müzisyenler ile birlikte çalışarak geliştirdi.Ortaokul ve lise yıllarında kurmuş olduğu müzik grubu ile katıldığı birçok yarışmadan dereceler elde etti.Bir yandan evindeki çalışma odasında yaptığı aranje ve remix denemelerini çevresi ile paylaşıp olumlu tepkiler aldı.DJ liğe olan merakı daha o yıllardan müzikle ilgili kariyerindeki yolu belirlemiş oldu. Profesyonel olarak başlıyan DJ lik kariyerinde yapmış olduğu programlarda, sadece solo performanslar ile değil, Demet Akalın,Bengü,Berkay,Berksan,Ebru Polat,Ömür Gedik gibi tanınmış birçok şarkıcı ile aynı sahneyi paylaşarak dinleyici kitlesini arttırmış oldu.

Türkiye’nin tanınmış DJ’ lerinden ‘Burak Yeter’ in kurmuş olduğu ”Connection Records” ekibine katılıp, uzun süren bu çalışmada bu ekibe önemli katkılarda bulundu. 2013 yılında ‘Ömür Gedik’le beraber hazırladıkları ”Live Set” projesi ile Türkiye’nin 30 ilinde başarılı performanslar sergiledi. Bu dönemde Genco Arı,Gündem Yaylı Grubu,Şenyaylar Orkestrası ve Ferhat Göçer gibi başarılı müzisyenler ile birlikte proje çalışmalarına başladı.
Mert Aydın,4 Kasım 2014 tarihin de DMC (Doğan Medya Company) den Yaz Yaz Yaz isimli bir Şehrazat eseri olan parçaya düzenleme yapıp Gizem Türkmen ile bir feat. proje çıkardı . Aynı zamanda profesyonel bir ekiple beraber kurdukları ”7 Nota Records” Stüdyosunda çalışmalarına devam etmektedir.13 Ocak 1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1976 yılında konservatuvar’ın piyano bölümüne birincilikle girdi. Henüz altı yaşındayken, Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen bir gecede yılın sanatçısı ödülünü aldı. Bu ödül aynı zamanda parlak bir kariyerin habercisiydi. Sekiz yaşında TRT çocuk korosuna katıldı. Oniki yaşında babasının açmış olduğu Yurdaer Doğulu Sanat Merkezi’nde piyano dersleri vermeye başladı.

14 yaşında babasından ayrı olarak ilk kez Çetin Çalışır Orkestrası ile Erol Büyükburç’a eşlik etmeye başladı. Aynı yıl Özel Saint Michel Fransız Lisesi’ni kazandı. 1989 yılında Eurovision orkestrasında yer aldı. Konservatuvarda flüt ve gitar dersleri aldı. Aranjörlüğe başladığı ilk dönemde Grup Gündoğarken’in “ Ankara’dan Abim Geldi “ albümünü hazırladı ve çeşitli sanatçılara beste vermeye başladı.

1993 yılında kardeşi Kenan Doğulu’nun ilk albümü “Yaparım Bilirsin” i hazırladı. Zülfü Livaneli’den Kayahan’a, Tarkan’dan Sertap Erener’e, Gloria Gaynor’dan Sarah Brightman’a kadar birçok sanatçı ile sahne ve albüm çalışması yaptı. Türkiye’nin önemli sanatçılarından Sezen Aksu’nun orkestra şefliğini uzun süre yürüten Ozan Doğulu, bugüne kadar 2000’e yakın şarkıya, çok sayıda reklam ve film müzigine imzasını attı. Ozan Doğulu çalışmalarına prodüktör, besteci, aranjör, piyanist ve DJ olarak devam etmektedir.

Albümleri
130 Bpm (2010)
130 Bpm Allegro (2011)
130 Bpm Moderato (2014)
130 Bpm Quartet (2015)
130 Bpm Forte (2017)
130 Bpm Kreşendo (2019)

Teklileri
Dağılmak İstiyorum (feat Model) (2012)
Uzun Lafın Kısası (ft. Gülden Mutlu & Bahadır Tatlıöz) (2016)
Kime Ne (ft. Gökçe) (2016)
Wet (ft. Baby Brown & Ece Seçkin) (2016)
Yağmur (ft. Ziynet Sali) (2016)

Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
OZAN DOĞULU, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ