SİBEL CAN

Sibel Can, 1 Ağustos 1970' de İstanbul' da doğdu.  Annesi  Emine Gülsezer, Babası Engin Cangüre'dir. Muzaffer adında bir kızkardeşi vardır. Sibel Can, ilk ve orta öğreniminin ardından müzisyen olan babasının da etkisiyle sahnede olmayı düşlemeye başladı. Sibel Can 14 yaşındayken dansa merak sardı. İlk olarak babasının, diğer şarkıcılarla çıktığı yurtdışı turnesine (Viena, Amsterdam, İsrail) oryantal dansçı olarak katıldı. Daha sonra İstanbul' da ilk kez Galata Kulesi' nde sahneye ciktı. Kulaktan kulağa yayılan ünü sayesinde Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan tarafından keşfedildi. Böylece Maksim Gazinosu' nda sahneye çıkmaya başladı ve 14 yaşında şöhret oldu. Yaşı küçük olduğu için Maksim Gazinosu onun yüzünden kapatıldı. Çalışma müsaadesi almak için Fahrettin Aslan ve Türker İnanoğlu,  Sibel Can' ın yaşını  mahkeme kararıyla 6 ayda  6 yaş birden büyüttü. Artık sahneye çıkmasında bir sorun kalmamıştı.

Sibel Can üç yıl  dans etti.

Can'ın asıl niyeti ve tek hayali  şarkı söylemekti.  Dans onun için bir basamaktı. Sesinin güzelliği bütün müzisyenler ve sanat dünyası tarafından biliniyordu. Artık Sibel Can' ın sesini  herkes duymalıydı. Bu konuda ilk  onayı veren yine babası Engin bey, Orhan Gencebay ve Muazzez Abacı oldu. Ortak bir kararla dans hayatına nokta kondu.  Buna en çok annesi Emine Gülsezer hanım sevindi.

Bu arada babasının çevresindeki birçok ustadan basta Mustafa Erses, Baki Duyarlar, Mustafa Taşpınarlı, Halil Karaduman  ve  Ergin Kızılay' dan TSM eğitimi  aldı ve 1988 yılından itibaren Maksim Gazinoları' nda bu kez Assolist olarak sahneye çıkmaya  başladı.

Sibel Can' ın ilk albümünün yapımcılığını Orhan Gencebay üstlendi.

Türkiye' de herkes  Sibel Can' in sesini yorumunu konusmaya basladi. 1. Albümü Gunah Bize bir ayda  750 bin  satarak o dönemde rekor kırdı. İlk müzik çalışmasında  ödüller aldı. Can, geniş bir dinleyici kitlesi  tarafından çok sevilmeye başladı. Türkiye' de ki bütün genç kızların, kadınların, saçından makyajına kadar takip ettiği biri oldu. Sibel Can Modası Başladı. Artık her albümü milyonlarca satıyordu. Albümlerinde çok kıymetli  sanatçıların şarkılarını seslendirdi. Besteciler en ozel şarkılarını, Sibel Can' in sesine yorumuna güvendigi icin ona veriyorlardi. Sibel Can, bir çok ünlu aranjorun proje albümünde tercih edilen bir sanatçı oldu.  Ama "Hala Yolun Başındayım" diyebiliyor..

1984-2014 
SIBEL CAN' ın Albümleri Sırasıyla;
1. Albüm Günah Bize (1987)
2. Albüm Bulursun Beni (1988)
3. Albüm Rüyalarda Buluşuruz (1989)
4. Albüm Hasretim (1990)
5. Albüm Bir Güneş Batışında (1991)
6. Albüm Seni Sevmek (1992)
7. Albüm Hayat Devam Ediyor (1993)
8. Albüm  Hatırasıdır (1994)
9. Albüm Şarkılarda Senden Yana (1995)
10. Albüm Bu Devirde (1997)
11. Albüm Daha Yolun Başındayım (1999)
12. Albüm İşte Sibel Can (2000)
13. Albüm Canım Benım (2001)
14. Albüm Sen Benimsin (2003)
15. Albüm Özledinmi? (2005)
16. Albüm Akşam Sefası (2007)
17. Albüm Benim Adım Aşk (2009)
18. Albüm Seyyah (2011)
19. Albüm Mesk (2012)
20. Albüm Galata (2014)
 
Proje Albümü Ozan Doğulu 130 bpm Allegro (Kahır Mektubu)
Proje Albümü Orhan Gencebay' la Bir Ömür (Bilmesin O Felek)
Proje Albümü Erdem Kınay Proje 2 (Alkışlar)

Sibel Can, albüm çalışmalarının yanında birçok dizide ve tv programlarinda yer aldı. "Kaldırım Çiçeği", "Gülüm",  "Sibel",  "Bize Ne Oldu", "Berivan" "Saklambac",  "Ahh İstanbul" gibi dizilerle kamera karşısında da başarısını kanıtladı. Bir çok reklam filminde oynadi. 

Slbel Can' ın Engincan, Melisa ve Emir adında üç çocuğu var..
Organizasyon ve Sanat Danışmanı: info@benjaminkaya.com    İletişim: +90 (533) 527 07 21
SİBEL CAN, Menajeri, Resmi Web sitesi, iletişim telefonu, Hakkında, Yetkili menajeri kimdir, menajerlik firması, biyografisi, mail adresi, sahne fiyatı, konser organizasyon fiyatı, booking menajeri, kaşesi ne kadar, konser ücreti ne kadar, konser bütçesi ne kadar, festival konser fiyatı, bahar şenlikleri konserleri, bayi toplantısı, etkinlik, tanıtım toplantısı, fuar organizasyonu vb bilgiler için sanatçı ile ilgili Doğru Kurumsal ve Detaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurunuz.
Benjamin Kaya
BURADA KİMLER VAR
Aradığınız Tüm Sanatçılar ve Kariyerleri Hakkında Merek Ettiğiniz Herşey Burada
TÜM SANATÇILAR İÇİN TILAYINIZ